رئیس بنیاد مستضعفان:

تأمین امنیت غذایی مردم از اولویت ها است

تأمین امنیت غذایی مردم از اولویت ها است

به گزارش پلات زنجان رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: تأمین امنیت غذایی مردم از اولویت های این بنیاد است.پرویز فتاح ظهر امروز (۱۷ اسفندماه) در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۰ طرح کشاورزی بنیاد مستضعفان به وسعت ۱۰۵۹ هکتار که به میزبانی کشت و صنعت خرم دره برگزار شد، با اشاره به اینکه در سال سخت تحریم هستیم، اظهار داشت: سال جاری سالی است که تورم و گرانی بیداد می کند و بار اصلی این مشکلات را مردم به دوش می کشند.

وی با اشاره به اینکه با تحریم ها و فشارهایی که دشمنان به کشور تحمیل کردند، بر این باور بودند که کار کشور تمام است، افزود: با همت مردم و مسؤلان، همه این فشارها بی اثر شده است.

این مسئول با یادآوری اینکه با کمک نبوع ایرانی و همت جوانان، توانسته ایم خیلی از محدودیت ها را پشت سر بگذاریم، افزود: نمونه بارز این امر اقداماتی است که در مجموعه بنیاد مستضعفان همچون کشت و صنعت انجام شده است که این اقدامات باعث ایجاد امید بین مردم بخصوص در حوزه امنیت غذایی است.

وی با تکیه بر اینکه با انتشار کرونا دشمنان حتی جلوی واردات ماسک و دارو را هم گرفتند، بیان نمود: دشمنان در ظاهر می گویند با مسؤلان کشور مشکل دارند اما در واقع دشمنی اصلی آنها با ملت ایران است ولی این ملت، امتی صبور هستند که هنرشان در استقامت، موقعیت شناسی، بصیرت، ولایت مداری و حفاظت از حریم ایران اسلامی است.

رئیس بنیاد مستضعفان با تکیه بر اینکه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، دشمنان هیچ وقت قابل اعتماد نیستند، اضافه کرد: اگر در تولید به خودکفایی نرسیم، دشمنان حتی غذا را هم از ما دریغ خواهند کرد.

فتاح با یادآوری اینکه بعضی از نهال هایی که در مجموعه کشت و صنعت کاشته می شود، حاصل حداقل ۱۰ سال مطالعه و تحقیق جوانان ایرانی است، خاطرنشان کرد: بنیاد در کنار دولت و ملت با قامتی استوار ایستاده و منافع کار و تولید آن برای ملت است.این مسئول با تکیه بر اینکه در حوزه کشاورزی، دامپروری و دامداری کوتاه نمی آییم، اضافه کرد: در جهت تأمین امنیت غذایی مردم هر چه بتوانیم تلاش می نماییم که در این عرصه در زنجان هم گام های موثری برداشته و توسعه قابلیت ها از اولویت ها است.

وی با اشاره به اینکه خیلی از حوزه ها در بنیاد قابلیت توسعه دارند، تصریح کرد: به اذعان وزارت کشاورزی بنیاد در کشاورزی، دامداری و دامپروی سرآمد است اما این بدان معنا نیست که بخواهیم جای بخش خصوصی را بگیریم.

رئیس بنیاد مستضعفان با تکیه بر اینکه از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و جوانان به خوبی استفاده شده است، اظهار داشت: رونمایی از دستاوردهای جوانان سبب خوشنودی رهبر معظم انقلاب و امیدواری مردم می شود.

وی با تکیه بر این مطلب که اولویت ما تأمین نیازهای داخل کشور است، متذکر شد: در کنار این امر، صادرات هم داریم که ارزآوری خوبی برای کشور دارد و خیلی از محصولات توسط سایر کشورها پیش خرید شده است.

فتاح با تکیه بر این مطلب که کشاورزی سنتی در برهه فعلی پاسخ گو نیست و باید به سمت کشاورزی مدرن حرکت کرد، اظهار داشت: سرمازدگی همواره یکی از اشکالات کشاورزی است که با استفاده از درختان دیرگل، این معضل به حد چشم گیری کاسته می شود.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ملت، بنیاد را هدف قرار داده اند، تصریح کرد: این کینه توزی ها سبب شد ترامپ در آخرین روزها ۴۵ شرکت بنیاد را در ۱۲ صفحه تحریم کند که این امر نشان داده است بنیاد در جهت انقلاب و منویات رهبری گام برمی دارد.منبع:

1399/12/18
10:24:15
0.0 / 5
746
تگهای خبر: تورم , تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات