پرونده مقرری بگیران بیمه بیكاری كرونا بسته شد

خبر خوش برای جاماندگان دریافت بیمه بیكاری كرونا

خبر خوش برای جاماندگان دریافت بیمه بیكاری كرونا

به گزارش پلات بر مبنای اعلام وزارت کار ۹۰ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط که از لیست دریافت بیمه بیکاری کرونا جامانده بودند موفق به دریافت مقرری این ایام شدند و بدین سان پرونده مقرری بگیران بیمه بیکاری کرونا در واپسین روزهای سال ۱۳۹۹ بسته شد.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، به دنبال گسترش ویروس کرونا و تاثیرگذاری آن بر خیلی از مشاغل مقرر شد تا بیمه بیکاری سه ماه اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ به افراد بیکار شده و کارگران صدمه دیده از کرونا پرداخت گردد. بر این اساس به منظور پشتیبانی از صنوف و کارگران صدمه دیده از کرونا، مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار از جانب دولت به صندوق بیمه بیکاری اختصاص یافت و وزارت کار با راه اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری bimebikari.mcls.gov.ir از کسانی که در مدت سه ماهه گرفتار بیکاری و توقف فعالیت شده بودند درخواست نمود که به سامانه رجوع و درخواست خویش را ثبت کنند.

بر اساس آخرین آمارها، مقرری ایام بیکاری کرونا در ماههای اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ برای یک میلیون و ۸۲ هزار نفر با مساعدت دولت پرداخت گردید و حدود ۹۰ هزار نفر موفق به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده و تا یک هفته گذشته همچنان منتظر واریز مقرری بودند که خوشبختانه وزارت کار اعلام نمود از هفته گذشته تابحال ۹۰ هزار نفر از کسانی که از لیست مشمولان دریافت مقرری بیمه بیکاری کرونا جا مانده بودند، توانستند این مبلغ را دریافت نمایند.

بر اساس اعلام وزارت کار چنانچه از مشمولان کسی هنوز موفق به دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا نشده می تواند با شماره ۲۵۰۰ تماس گرفته و مبحث را پیگیری کند.

پیش از این مدیرکل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفته بود که در بحث کرونا بیشتر از ۷۳۰ هزار نفر از بیمه شدگان شغل خویش را از دست دادند که از این تعداد ۶۷۰ هزار نفر مقرری دریافت نمودند و مابقی هنوز موفق به دریافت این مبلغ نشده اند.

آنطور که بابایی گفته بود اعتبار ۹۲ میلیارد تومانی برای جاماندگان بیمه بیکاری کرونا از جانب خزانه به تأمین اجتماعی واریز شده تا سازمان به حساب جاماندگان واریز نماید.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، با عنایت به اعلام وزارت کار در خصوص پرداخت مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا به متقاضیان واجد شرایط جامانده، پرونده مقرری بگیران بیمه بیکاری کرونا در واپسین روزهای سال ۱۳۹۹ بسته شد و در صورتیکه متقاضی واجد شرایطی مانده که موفق به گرفتن این مبلغ نشده باشد از راه تماس با شماره ۲۵۰۰ می تواند این مسئله را اعلام و پیگیری کند.

منبع:

1399/12/28
13:58:47
0.0 / 5
842
تگهای خبر: جت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پلات