سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری:

لغو تورهای گردشگری تركیه به آژانس های مسافری ابلاغ گردید

لغو تورهای گردشگری تركیه به آژانس های مسافری ابلاغ گردید

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس ها اطلاع داد.


به گزارش پلات به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، حسن ذیبخش، با اشاره به اینکه این سازمان در لغو پروازها به مقصد ترکیه تابع ستاد ملی کنترل بیماری کروناست، اظهار داشت: تصمیم لغو تورهای گردشگری به مقصد ترکیه به آژانس های گردشگری ابلاغ گردید.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در ارتباط با تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در خصوص تداوم پروازها به ترکیه و لغو تورهای گردشگری به مقصد این کشور اضافه کرد: همانطور که از پیش اعلام نموده بودیم، سازمان هواپیمایی کشوری در این رابطه تابع ستاد ملی کنترل بیماری کرونا است و هر تصمیمی در این ستاد اتخاذ شود را اجرا می کند.

وی افزود: روز گذشته لغو همه تورهای گردشگری به مقصد کشور ترکیه اعلام گردید و آژانس های گردشگری موظف شدند هزینه تورهای فروخته شده را به مردم بازگردانند. این تصمیم پیرو مصوبه پیشین ستاد ملی کنترل بیماری کرونا گرفته شد، مصوبه ای که بنا بر آن بازپرداخت هزینه خرید بلیت به مسافران بدون جریمه در شرایطی که پروازها به دلیل مقابله با کرونا لغو شوند، الزامی است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همینطور اظهار داشت: با عنایت به مصوبات ستاد ملی کنترل بیماری کرونا، سازوکارهای لازم برای پایش مسافران و مقابله با کرونا در مرزهای هوایی با همکاری وزارت بهداشت پیشبینی شده و در حال اجراست. همینطور تست PCR با دقت بالا در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود.

گفتنی است، ستاد ملی کنترل بیماری کرونا بعد از بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای لغو پروازها به ترکیه در جلسه فوق العاده کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی این ستاد، پیشنهادهای زیر را به رئیس جمهور عرضه کرد که مورد موافقت رئیس جمهور هم قرار گرفت: ۱. با عنایت به تبعات سو توقف تردد از مرزهای هوایی و زمینی با ترکیه، مبحث بسته شدن مرزها در شرایط فعلی منتفی شود. ۲. جمعیت هلال احمر نسبت به انجام تشدید کنترل مسافران ورودی از کشور ترکیه در مرزهای زمینی هوایی اقدام عاجل کند. ۳. وزارت بهداشت با همکاری وزارت امور خارجه و وزارت راه نسبت به تعیین مراکز آزمایشگاهی مورد تأیید در خارج اقدام و اطلاع رسانی لازم از راه وزارت خانه های راه و شهرسازی و امور خارجه به شهروندان و شرکتهای هواپیمایی انجام تا افراد با گواهی سلامت وارد کشور شوند. ۴. وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظرف روز جاری لغو تور ترکیه را به همه شرکتهای هواپیمایی ابلاغ کند.


منبع:

1400/01/19
22:59:00
5.0 / 5
463
تگهای خبر: آژانس , جت , خانه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پلات