مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان:

پروژه های اولویت دار فعال می شوند

پروژه های اولویت دار فعال می شوند

پلات: لرستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان بر تسریع در پروژه های اولویت دار راهداری و راه روستایی در شهرستان ها تاکید کرد.


عباس شرفی ۱۹ فروردین در نخستین جلسه شورای راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان که با حضور معاونان، رؤسای ادارات ستادی و شهرستانی برگزار شد، ضمن تبریک سال نو و تاکید بر برنامه محوری در این سال، اظهار نمود: پروژه های پل های در حال اجرا، بهسازی محور الیگودرز - خان آباد، آسفالت محور فرسش، روشنایی تونل آبسرده بروجرد و کمربندی جنوبی خرم آباد، تقاطع های غیرهمسطح پادگان مهندسی و کشتارگاه بروجرد، ساماندهی ورودی خرم آباد، آسفالت راه های روستایی شهرستان های الیگودرز، نورآباد، دورود، بروجرد، کوهدشت و پلدختر و آسفالت محدوده چم حیدر در محور خرم آباد - پلدختر باید هرچه سریع تر فعال شوند و رؤسای ادارات مربوطه موظف به ارائه گزارش هفتگی درباب فعالیت این پروژه ها هستند.
وی با اشاره به فرا رسیدن ایام انتخابات ریاست جمهوری، اشاره کرد: به هیچ عنوان نباید خدمات راهداری تحت تاثیر فضای انتخابات قرار گیرد و هرگونه استفاده از ماشین آلات و نیروی انسانی در تبلیغات انتخاباتی پذیرفته نیست.
شرفی خواهان حضور پررنگ راهداران در محورها و صیانت از حریم راه ها شد و اظهار داشت: اختتام هر فصل عملکرد ادارات مورد ارزیابی قرار می گیرد و ادارات قوی و ضعیف معرفی می گردند، انتظار می رود روسای ادارات در جهت جلب رضایت مردم تلاش کنند.
عارف امرایی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان نیز در این نشست اظهار داشت: در سال قبل ۱۲۸ دستگاه پل مرمت، بازسازی و راه اندازی شده است و در زمینه ایمن سازی محورهای مواصلاتی و آشکارسازی و اصلاح نقاط پرتصادف عملکرد قابل تقدیری در استان داریم.
وی با اعلان اینکه باوجود محدودیت های اعتباری۳۰ دستگاه ماشین آلات اورهال شده است، اضافه کرد: در سال ۹۹، ادارات شهرستان های خرم آباد، بروجرد و الشتر بهترین عملکرد را داشته اند.
امرایی با اشاره به ارزیابی عملکرد ادارات شهرستانی در حوزه راهداری در سال قبل اظهار داشت: شهرستان خرم آباد در اجرای عملیات راهداری، الشتر در صیانت از حریم راه ها و بروجرد در ستاندن خسارات ناشی از تصادفات بهترین عملکرد را دارا بوده اند و شهرستان های خرم آباد و پلدختر در بارگذاری عملیات روزانه راهداری در سامانه Rms عملکرد قابل توجهی داشته اند.
وی با اعلان اینکه باتوجه به افزایش هزینه ها، اعتبارات نگهداری ماشین آلات پاسخگوی نیازها نیست، اشاره کرد: رؤسای ادارات شهرستان ها نسبت به نگهداری از ماشین آلات اهتمام بیشتری داشته باشند و باتوجه به استانی شدن اعتبارات راه روستایی برنامه محور عمل نمایند.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان، پاکسازی حریم راه، اصلاح قنو، شانه سازی، اصلاح شیب شیروانی، صیانت از حریم راه ها، رصد و فعال سازی گشت های راهداری از دیگر برنامه های مورد تاکید معاون راهداری در سال ۱۴۰۰ بود.
مصطفی ملکی صادقی، معاون فنی و راه های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در این نشست از قرار گرفتن استان در رتبه های برتر کشور در طرح ابرار۱ آگاهی داد و اظهار داشت: در اجرای مرحله اول طرح ابرار، ۵۸ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و ۱۴۷ کیلومتر نیز شن ریزی شده و آماده آسفالت است.
وی با اعلان اینکه پنج مجتمع خدماتی رفاهی استان امسال به بهره برداری می رسند، اظهار داشت: با بهره برداری از این مجتمع ها جایگاه استان از این نظر در سازمان ارتقا خواهد یافت.
وی عملیاتی شدن ساخت پاسگاه پلیس راه ازنا - شازند، تعمیر و بهسازی راهدارخانه های زنگلوار و اشترینان، اتمام ساختمان های اداری کوهدشت و رومشکان و برقراری ارتباط ویدیوکنفرانس با ادارات شهرستانی را از برنامه های شاخص سال ۱۴۰۰ معاونت فنی و راههای روستایی عنوان نمود.
میثم قدمی، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان نیز اظهار داشت: معاونت حمل و نقل دو هدف کلی ایمنی جاده ای و افزایش درآمدهای سازمان را در دستور کار دارد که تا حالا با همکاری سایر معاونت ها دراین زمینه ها موفق عمل نموده است.
قدمی اظهار داشت: رؤسای شهرستان ها در سال ۹۹ در حوزه حمل و نقل عملکرد قابل قبولی داشتند که شایسته تقدیر است و امیدواریم در سال جدید نیز با جدیت و همکاری در امتداد تحقق اهداف سازمان عمل نماییم.
پرویز کرمی، معاون توسعه مدیریت و منابع نیز خواهان توجه رؤسای شهرستان ها به حفظ و نگهداری از ساختمان ها و اموال اداره کل شد و بر ضرورت ساماندهی و نظارت بر عملکرد نیروی انسانی اصرار کرد.
منبع:

1400/01/20
21:32:25
5.0 / 5
570
تگهای خبر: بازسازی , پروژه , جت , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پلات