نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس:

سهم مردم دورود و ازنا از معدن دریژان نزدیك به صفر است

سهم مردم دورود و ازنا از معدن دریژان نزدیك به صفر است

به گزارش پلات لرستان نماینده مردم در مجلس اظهار داشت: سهم مردم دورود و ازنا از معدن سنگ چینی دریژان نزدیک به صفر است.


دکتر حسین گودرزی در دیدار مجمع نمایندگان لرستان با معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بیان نمود: معدن سنگ چینی دریژان بعنوان یک برند جهانی مطرح بوده ولی نفع آن برای مردم شهرستان های دورود و ازنا تقریباً در حد صفر است.
وی خواستار ورود قاطع اوحدی رئیس بنیاد شهید برای ایجاد صنایع جانبی و فرآوری و ایجاد ارزش افزوده سنگ چینی دریژان و واگذاری مدیریت معدن دریژان در چارچوب تعاونی به مردم محل شد.
گودرزی اظهار داشت: باوجود سود سرشار معدن چینی دریژان در طول ۳۶ سال فعالیت، کوچکترین سرمایه گذاری در دو شهرستان دورود و ازنا انجام نداده و سود حاصل از آن صرف سرمایه گذاری در نقاط دیگر کشور شده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: متولیان معدن چینی دریژان حتی حاضر به روکش و تعریض جاده مواصلاتی ۵۰ هزار نفر جمعیت روستاهای مسیر معدن هم نیستند.
این نماینده مجلس اضافه کرد: سهم مردم روستاهای مسیر از این معدن تلفات انسانی از مسیر عبور روزانه ده ها تریلی حامل سنگ است و در این رابطه لزوم دارد مدیریت معدن نسبت به تعریض و روکش آسفالت این مسیر اقدام عاجل کند.
گودرزی خاطرنشان کرد: از طرفی به علت آن که حساب های بانکی این معدن در تهران متمرکز بوده مالیات قانونی خویش را هم به شهرستان نمی پردازند.
در این دیدار اوحدی دستور پیگیری جدی این مطالبات را صادر و قول داد این مسائل را پیگیری کنند.
منبع:

1400/02/05
21:15:55
5.0 / 5
59
تگهای خبر: جت , سرمایه گذاری , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پلات