معاون وزیر راه و شهرسازی:

فقدان هویت ملكی و سند مالكیت مشكل جدی سكونتگاه های غیر رسمی است

فقدان هویت ملكی و سند مالكیت مشكل جدی سكونتگاه های غیر رسمی است

به گزارش پلات معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اراک در تعیین تکلیف اسناد مالکیت سکونتگاه غیر رسمی پیش رو بوده است اما نداشتن سند مالکیت و نبود هویت ملکی مشکل جدی سکونتگاه های غیررسمی است.به گزارش پلات به نقل از مهر، مهدی عبوری ظهر شنبه در مسافرت یک روزه خود به استان مرکزی، در نشست بررسی وضعیت سکونتگاه ها غیررسمی شهرستان اراک، اظهار نمود: در تعیین تکلیف اسناد مالکیت سکونتگاه های غیررسمی در اراک از سه هزار رجوع کننده بر مبنای آمار ثبت شده از ۸۰۰ سند مالکیت آماده واگذاری است.
وی ضمن اشاره به اینکه بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در سکونتگاه های غیررسمی اراک زندگی می کنند، اضافه کرد: لازم است برای سند دار شدن منازل ساکنان مناطق حاشیه ای از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی استفاده گردد.
وی داد: با عنایت به صنعتی بودن اراک و استان مرکزی شایسته و قابل قبول نیست که این رقم خانواده ها در سکونتگاه های غیررسمی زندگی و مستقر باشد. ازاین رو هر چه زودتر ساماندهی این مناطق با اولویت در برنامه کارگزاران شهری و اجرایی قرار بگیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی، تصریح کرد: ساکنان مناطق حاشیه ای با داشتن سند مالکیت می توانند از مزایای تسهیلات بانکی، معافیت های مالیاتی و دیگر مزایای شهروندی بهره مند شوند و در کنار این مورد هم معضلات اجتماعی مدیریت می شود و باعث کاهش بخشی از صدمه های اجتماعی خواهد شد.


منبع:

1400/02/12
20:18:07
5.0 / 5
343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات