مقام مسئول ؛

كرایه اتوبوس و تاكسی های بین شهری 30 درصد افزایش یافت

كرایه اتوبوس و تاكسی های بین شهری 30 درصد افزایش یافت

پلات: مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از افزایش 30 درصدی کرایه ناوگان حمل و نقل عمومی از روز گذشته اول خرداد ۱4۰۰ آگاهی داد.



داریوش باقرجوان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره افزایش نرخ کرایه اتوبوس، مینی بوس و سواری بین شهری اظهار داشت: از روز گذشته اول خرداد ۱۴۰۰ کرایه سفرهای بین شهری ۳۰ درصد افزایش داشته است.
وی افزود: از این پس با تصویب شورای عالی ترابری، قیمت گذاری کرایه اتوبوس و ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری به یک پروسه تبدیل گشته و برمبنای نرخ اعلامی سالانه بانک مرکزی درباب تورم بخش حمل و نقل و متناسب با آن انجام می شود.
مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: با این وجود ما در این سازمان اجازه نمی دهیم تا نرخ کرایه ها برمبنای ارقام اعلامی بانک مرکزی برای تورم حمل و نقل افزایش یابد؛ هر چند که در سال قبل هزینه های فعالان حمل و نقل بسیار بالا و حتی از نرخ تورم حمل و نقل اعلامی از طرف بانک مرکزی هم بیشتر بود.
وی تاکید کرد: با این وجود فعالان صنفی پذیرفتند چندان روی نرخ ۸۷ درصد اعلامی از طرف بانک مرکزی مانور ندهند و به افزایش ۳۰ درصدی کرایه ها اکتفا کنند.
باقرجوان تصریح کرد: این رقم ۳۰ درصدی تنها می تواند جبران قسمتی از هزینه های صنف حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای باشد نه افزایش درآمدها؛ هم اکنون شرایط هزینه ای صنف بسیار بالا بوده و از طرف دیگر، تعداد مسافر هم به حداقل ممکن رسیده است؛ اقتصاد بخش حمل و نقل مسافر با مشکل جدی روبه روست و فعالان این صنف می گویند به زودی این بخش از حمل و نقل از هم می پاشد.
مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: این افزایش ۳۰ درصدی نسبت به کرایه های سال قبل است؛ البته در نوروز امسال، از ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ افزایش ۲۰ درصدی کرایه ها را داشتیم که از ۲۱ فروردین، بلیت اتوبوس و حمل و نقل عمومی به نرخ سابق بازگشت اما از روز گذشته ۱ خرداد رشد ۳۰ درصدی کرایه ها اعمال شده است.


منبع:

1400/03/03
10:16:52
5.0 / 5
213
تگهای خبر: تورم , حمل و نقل , راهداری , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پلات