اقساط وام اجاره چقدر است؟

اقساط وام اجاره چقدر است؟

از ۲۶ خرداد سالجاری ثبت نام برای دریافت وام ودیعه مسکن شروع شده است و تا آخر شهریور ماه ادامه دارد که نحوه باز پرداخت این تسهیلات در دو مدل خواهد بود.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، ستاد ملی کرونا مصوب کرد تا پرداخت ودیعه مسکن برای سالجاری ادامه پیدا کند که مصوبه این تسهیلات با افزایش مبلغ هفته گذشته به بانک ها ابلاغ گردید و طبق این مصوبه، مهلت ثبت نام اشخاص حائز شرایط برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن تا آخر شهریورماه ۱۴۰۰ تمدید می شود که بانک ها و موسسات اعتباری موظفند حداکثر تا آخر آذر سالجاری تسهیلات مذکور را پرداخت کنند.
همچنین، سقف مبلغ این تسهیلات برای کلان شهر تهران ۷۰ میلیون تومان، سایر کلان شهرها ۴۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۲۵ میلیون تومان تعیین می شود و بر این اساس، شرایط و مقررات مترتب بر این تسهیلات در سال ۱۳۹۹، امسال هم به قوت خود باقی است.
یکی از شرایط دریافت ودیعه مسکن این است که متقاضیان دریافت این تسهیلات باید متاهل یا سرپرست خانوار باشند.
از سوی دیگر، نرخ سود این وام ۱۳ درصد و مدت بازپرداخت آن برای تهرانی ها پنج ساله و برای سایر شهرها سه ساله است و متقاضیان می تواند از راه سایت https: //www.tem.mrud.ir برای دریافت تسهیلات اجاره مسکن ثبت نام کنند.
نحوه پرداخت این تسهیلات در دو مدل خواهد بود و اگر کسی وام را یکساله بگیرد فقط سود ۱۳ درصد را به صورت ماهیانه پرداخت می کند و اصل پول را سر سال به بانک برمی گرداند.
روش دوم این است که افراد وام را به صورت پنج ساله دریافت نمایند که اصل و فرع آنرا در اقساط ماهیانه با نرخ سود ۱۳ درصد پرداخت خواهند کرد.
بنابراین، مستاجران باید در تهران ماهانه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، کلان شهرها یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان و سایر شهرها ۸۴۰ هزار تومان پرداخت کنند.
البته، طبق گفته معاون وزیر راه و شهرسازی ۲۳۰ هزار نفر برای دریافت وام اجاره ثبت نام کرده اند و تا دو هفته دیگر نخستین گروه به بانک برای دریافت این تسهیلات معرفی خواهند شد که از دو هفته دیگر متقاضیان این وام را دریافت می کنند.
منبع:

1400/04/04
18:40:44
5.0 / 5
349
تگهای خبر: ثبت نام , سایت , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات