در گفت وگو با پلات اعلام شد

جزئیات سفرهای هوشمند برای واکسینه شده ها

جزئیات سفرهای هوشمند برای واکسینه شده ها

رییس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی جزئیات پروتکلهای جدید برای اجرای محدودیت های هوشمند کرونائی را اعلام نمود.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، در شرایطی که واکسیناسیون کرونا برمبنای آخرین آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بالای ۲۹ میلیون و ۴۵۳ هزار دز رسیده است، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش سرعت واکسیناسیون تا دو میلیون دز در روز و لغو ممنوعیت سفر و محدودیت های کرونائی برای کسانی که هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند، آگاهی داد. چونکه بگفته او مقرر است محدودیت ها و ممنوعیت های هوشمند بعد از واکسیناسیون اجرا شود.

رضا نفیسی -رییس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی - در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: اجرای سیستم هوشمند کرونا مدتی است مورد بحث و بررسی قرار گرفته و برمبنای آن مقرر شده، اطلاعات افرادی که هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند، وارد این سیستم شود و محدودیت های کرونائی مانند ممنوعیت های سفر برای آنها لغو شده و کم شود.

وی اضافه کرد: به شکلی که اگر این افراد واکسینه شده خواستند برای سفر با وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار، اتوبوس، هواپیما یا خودروی شخصی خود اقدام نمایند، مشکلی برای آنها وجود نداشته باشد بتوانند این کار را انجام دهند و حتی بدون مشکل به سفرهای خارجی بروند.

رییس مرکز تدوین مقررات ایمنی حمل و نقل، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی، افزود: یکی دیگر از مزایای سیستم هوشمند کرونا این است که بعنوان مثال اگر فردی در هواپیما با وجود واکسینه شدن یا باوجود منفی شدن تست کرونا، به این بیماری مبتلا شد به سرعت وضعیت بقیه مسافران در هواپیما از وضعیت سفید به نارنجی یا قرمز تغییر می کند و به آنها هشدار می دهیم که مراقب باشند و پروتکلهای احتیاطی را رعایت نمایند.

نفیسی اظهار داشت: بر این اساس مقرر شده تا اطلاعات همه مسافران را در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دهیم و از طرف دیگر وزارت بهداشت نیز اطلاعات واکسینه شده ها و مبتلایان کرونائی را در اختیار سیستم حمل و نقل قرار دهد تا مانند سامانه ماسک از آن استفاده کنند.

وی اظهار داشت: سیستم هوشمند کرونا درحال بحث و بررسی نهایی است و هر زمانی که به ما دستور دهند آنرا اجرائی خواهیم کرد تا بتوانیم با سرعت و دقت بیشتری ویروس کرونا را در کشور رصد کنترل نماییم. البته در صورت اجرای آن، مانند سامانه ماسک به بخش های مختلف حمل و نقل اعلام شده و آنها نیز موظف به اجرای آن خواهند شد.
1400/06/16
11:08:30
5.0 / 5
112
تگهای خبر: آموزش , حمل و نقل , سفر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پلات