فروزان خبر داد

اعزام هیات های تجاری ایران به پنج منطقه از جهان

اعزام هیات های تجاری ایران به پنج منطقه از جهان

به گزارش پلات مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعامل با کشورهای منطقه و جهان را اولویت دولت سیزدهم عنوان نمود و از امضای قراردادهای مشترک با کشورهای هدف در حوزه های پتروشیمی، سیمان، دارو، محصولات سلولزی و غذایی اطلاع داد.حامد فروزان در گفتگو با ایسنا درباره اقدامات صورت گرفته در مورد توسعه دیپلماسی مهارت و تعامل با کشورهای منطقه و همسایه اظهار نمود: مبحث برقراری تعامل و ارتباط با کشورهای همسایه و منطقه بعنوان یکی از سیاستهای مهم و ضروری در اولویت دولت سیزدهم قرار گرفته است. بر این اساس با سفیران اغلب کشورها دیدار و ملاقات داشته و تک تک آنها را به وزارت خانه دعوت کردیم.

وی افزود: مهم ترین کاری که در تعامل با سفرا انجام شد، این بود که ظرفیت هایی که در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخصوص در حوزه اقتصادی وجود دارد را برای آنها تشریح کردیم و از بعضی از سفرا برای بازدید از ظرفیتهای مذکور دعوت به عمل آمد.

فروزان اضافه کرد: بعضی از سفیرانی که چندین سال در ایران مستقر بودند از شرکتها و ظرفیتهای اقتصادی داخل کشور اطلاع نداشتند و در جریان این ظرفیتها قرار گرفتند. این فرصت و دستاوردی برای ما بود که توانستیم بخش قابل توجهی از ظرفیتهای اقتصادی زیرمجموعه وزارت خانه را برای سفرای کشورهای هدف تشریح نماییم. به همین نسبت اعزام هیات های تجاری میان ایران و آن کشورها در دستور کار قرار گرفت و بر مبنای آن هیات های اعزامی تفاهمنامه هایی را با شرکای تجاری خود در آن کشورها منعقد می کنند.

به گفته مدیرکل امور بین الملل وزارت کار، شرکتهای زیرمجموعه شامل شرکتهای تأمین اجتماعی و شستا، شرکتهای در ارتباط با صندوق بازنشستگی، شرکتهای در ارتباط با صندوق فولاد و صندوق روستاییان و عشایر است.

وی در مورد کشورهای دعوت شده به ایران اظهار نمود: در طول چند ماه گذشته هیاتهای مختلف تجاری را از کشورهای مختلف میزبانی کردیم که از کشورهای حوزه آمریکای جنوبی، آسیای جنوب شرقی، کشورهای منطقه، کشورهای آفریقایی و کشورهای حوزه قفقاز به ایران و حتی به وزارت خانه آمدند و بر مبنای نیازهایی که اعلام نمودند ارتباطشان را با شرکتهای زیرمجموعه وزارت کار برقرار کردیم.

به گفته فروزان، جلسات مذاکره و گفت و گو به صورت دو به دو برگزار و قراردادهای خوبی در حوزه های پتروشیمی، سیمان، دارو، محصولات سلولزی و محصولات غذایی منعقد شده است.

مدیرکل امور بین الملل وزارت کار خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه صادرات بخشی از آماری که ناظر بر افزایش صادرات غیرنفتی کشور است، به شرکتهای زیرمجموعه وزارت کار مربوط است. به علت آنکه در دوره جدید بر مبنای دستور وزیر کار، توسعه صادرات محصولات و خدمات شرکتهای زیرمجموعه مورد توجه قرار گرفته است؛ علاوه بر این وزارت کار، مسئول کمیسیون مشترک چند کشور است که برگزاری کمیسیون های مشترک کشورهای در رابطه با ما در دستور کار قرار دارد و در سه ماهه تابستان چند کمیسیون مشترک در ایران و کشور مقابل برگزار می شود.

منبع:

1401/03/29
13:33:39
5.0 / 5
156
تگهای خبر: جت , خانه , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پلات