معاون دریایی سازمان بنادر؛

کشتی یونانی در توقیف سازمان بنادر است

کشتی یونانی در توقیف سازمان بنادر است

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: امکان بازگشت خدمه کشتی های توقیف شده یونانی به کشورهایشان وجود دارد و مشکلی از این نظر ندارند.مجید علی نازی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کشتی های یونانی طبق کنوانسیون های بین المللی در توقیف سازمان بنادر و دریانوردی هستند اظهار داشت: بر مبنای قوانین MLC (کنوانسیون کار دریایی) همه امکانات رفاهی، همه امکانات ارتباطی با خانواده ها و کشورهایشان بوجود آمده و در رفاه کامل به سر می برند.
وی اضافه کرد: هر گونه ارتباط میان خدمه کشتی های یونانی توقیف شده با سفرای کشورهای متبوعشان بوجود آمده است و هیچ مشکلی در ارتباط با کشتی های توقیف شده در ایران وجود ندارد.
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی درباره آزاد شدن محموله کشتی ایران که در یونان توقیف شده بود هم اظهار نمود: بر مبنای رای دادگاه بار این کشتی باید منتقل شود که اقدامات آن در حال انجام می باشد.
علی نازی درباره بازگشت خدمه کشتی های توقیف یونان به کشورهای متبوعشان بیان نمود: جزئیات را هماهنگ کردیم و مشکلی برای برگشتشان وجود ندارد و می توانند برگردند؛ اختیار را کاملاً به خود آنها واگذار کرده ایم.
وی در مورد این که آیا امکان دارد هزینه محموله تخلیه شده را از یونانی ها دریافت کنیم؟ خاطرنشان کرد: مسائل پرداخت، مبحث کوچکی است؛ مسأله اصلی، اثبات حاکمیت و اقتدار جمهوری اسلامی در بازپس گیری محموله توقیف شده و دزدی توسط آمریکا بود که انجام شد.

1401/03/31
22:55:18
5.0 / 5
167
تگهای خبر: بنادر , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پلات