اظهارنظر یک مسئول درباره حادثه ترکیدگی لاستیک هواپیما

اظهارنظر یک مسئول درباره حادثه ترکیدگی لاستیک هواپیما

به گزارش پلات رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به انتشار اخبار سوانح هوایی رخ داده در هفته های اخیر و گزارش انتشار یافته درباره ترکیدن لاستیک هواپیما که در آن نقص در سطوح پروازی، یکی از عوامل این سوانح اعلام شده بود، اظهار داشت: در صنعت هوانوردی به دنبال برقراری پرواز ایمن و حفظ آرامش مردم در مسافرت هستیم اما اخبار غیر دقیق موجب سلب اطمینان از مسافران هوایی می شود.به گزارش پلات به نقل از شرکت فرودگاه ها، حمیدرضا سیدی در نشست هم اندیشی ارتقای سطح خدمات به مسافران هوایی، ساماندهی و کاهش تاخیرات پروازهای داخلی اظهار نمود: ارکان صنعت هوانوردی، یک مثلث را می سازند که وجود همه آنها ضرورت دارد. یکی از اضلاع این مثلث شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که نگهداری، توسعه و مدیریت فرودگاهها و همین طور مدیریت ناوبری هوایی را برعهده دارد. ضلع دیگر آنرا شرکت های هواپیمایی می سازند و ضلع سوم سازمان هواپیمایی کشوری بوده که به عنوان نماینده حاکمیت و سیاستگذار صنعت هوایی است که هر کدام از این اضلاع نباشند، طبیعتا اضلاع دیگر هم مفهومی ندارند.

وی با اشاره به مسئولیت دستگاه قضایی به عنوان ناظر بر اجرای قوانین ورای ضلع سوم صنعت هوانوردی اضافه کرد: قوانین و مقررات در زمینه تخصصی هوانوردی بسیار دقیق و جدی و در قالب یک کتاب است که همه اضلاع صنعت باید به آن متعهد باشند اما در بخش حقوق عامه متاسفانه نظم و انضباط لازم وجود ندارد و همین مساله گاهی موجب ایجاد التهاب می شود.

سیدی، نشر اخبار در فضای مجازی بدون رعایت مصالح و توجه به واقعیت را مورد انتقاد قرار داد و با اشاره به انتشار اخبار کذب طی یک هفته اخیر مقابل صنعت هوانوردی خصوصاً شرکت فرودگاه ها، از دستگاه قضایی خواست دراین زمینه ورود کند.
وی با اشاره به تکرار ترکیدگی لاستیک هواپیما در فرودگاه مشهد و ارتباط غیر کارشناسی آن با باند فرودگاه اظهار داشت: ما در صنعت هوانوردی به دنبال برقراری پرواز ایمن و حفظ آرامش مردم در مسافرت هستیم اما متاسفانه اخبار غیر دقیق، موجب سلب اطمینان از مسافران هوایی می شود.
سیدی اظهار داشت: در بروز سوانح، همیشه و در گام نخست برمبنای انکسهای موجود ایکائو، دفتر بررسی های سوانح هواپیمایی می بایست، سوانح را واکاوی کند و اظهار نظرهای دیگر فقط فضای کشور را ملتهب می کند و البته حضور دستگاه قضایی قبل از ارائه نتیجه از دفتر بررسی های سوانح و تشکیل پرونده، فقط موضوعات را پیچیده تر می کند.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: ما بیش از این که دنبال مقصر باشیم به فکر تامین ایمنی پرواز هستیم و به یقین اگر مقصر هم باشیم، جبران می نماییم.

خلبان هواپیمایی پاکستان به اشتباه تغییر ارتفاع داده بود

معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور با اشاره به رویداد هواپیمایی پاکستان که از طرف سازمان هواپیمایی این کشور کنترلرهای مرکز کنترل فضای ایران را مورد هجمه قرار داده بودند، اظهار داشت: متاسفانه این خبر با وجود فضای مجازی به شدت نشر پیدا کرد و در آخر با بررسی مکالمات مشخص شد که خلبان هواپیمایی پاکستان به اشتباه تغییر ارتفاع داده بود.

منبع:

1401/05/12
22:27:41
5.0 / 5
57
تگهای خبر: تخصص , خدمات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پلات