سازمان هواپیمایی:

سایت های غیر مجاز فروش بلیت هواپیما را می بندیم

سایت های غیر مجاز فروش بلیت هواپیما را می بندیم

به گزارش پلات رئیس سازمان هواپیمایی با بیان این که در صدد بستن سایت های غیر مجاز فروش بلیت هستیم از مردم خواست برای تهیه بلیت به سایت شرکتهای هواپیمایی و یا مراکز فروش مورد تایید این سازمان رجوع کنند.به گزارش پلات به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از نظارت این سازمان بر روی قیمت های بلیت هواپیما اشاره نمود و اظهار داشت: بلیت های فروخته شده توسط ایرلاین ها بر مبنای نرخ های مصوب بر روی سایت سازمان و انجمن شرکتهای هواپیمایی به فروش می رسد و بعضی از تخلفات توسط سایت های فروش غیررسمی انجام می شود.
وی با اعلان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری در صدد بستن سایت های غیر مجاز فروش بلیت است، اضافه کرد: با سایت های غیرمجاز که نسبت به فروش بلیت خارج از نرخ مصوب اقدام نمایند برخورد قاطع صورت خواهد گرفت تا بزودی از صحنه فروش بلیت حذف شوند.
محمدی بخش اظهار داشت: صدمه هایی که در جلسه امروز احصا شد به بخش حاکمیت و بخش های استاندارد مربوط نمی گردد و متاسفانه خیلی از افراد با دسترسی های مختلف مبادرت به فروش بلیت هواپیما می کنند، ازاین رو از مردم درخواست می نماییم برای تهیه بلیت به سایت شرکتهای هواپیمایی و یا مراکز فروش مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری رجوع کنند.
وی با اشاره به پایش مستمر سازمان هواپیمایی کشوری از مراکز فروش بلیت، اضافه کرد: در صورت مواجه با هرگونه گران فروشی بلیت هواپیما، تعلیق، حذف مسیر و کاهش پروازهای خارجی برای شرکتهای هواپیمایی همچون عوامل بازدارنده ای است که توسط سازمان هواپیمایی کشوری اعمال می شود.
هیچ گونه افزایش قیمتی خارج از تعرفه مورد قبول نیست
همچنین جابری معاون سازمان تعزیرات حکومتی در مورد برگزاری نشست فوق گفت: در این نشست که با هدف رسیدگی به افزایش قیمت های بلیت و سایر مشکلات موجود دراین زمینه تشکیل شد، نظرات شرکتهای هواپیمایی دریافت و مشکلات موجود در صنعت حمل و نقل هوایی مورد بررسی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: در این نشست عنوان کردیم که هیچ گونه افزایش قیمتی خارج از تعرفه مورد قبول نیست و در صورت مشاهده عرضه بلیت خارج از تعرفه با دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکتهای هواپیمایی برخورد خواهیم کرد.
جابری خاطرنشان کرد: با رصدهای صورت گرفته طی روزهای گذشته بلیت هواپیما با نرخ های مختلفی به فروش می رسید اما از امروز تقریباً نرخ ها یکسان و به حد متعارف رسیده است.
معاون سازمان تعزیرات حکومتی در مورد فروش بلیت به صورت دلاری به اتباع خارجی، اظهار داشت: بر مبنای تحقیقات صورت گرفته فروش بلیت به صورت دلاری توسط دفاتر خدمات مسافرت هوایی انجام شده است نه شرکتهای هواپیمایی اما در صورت عدم رعایت این امر توسط شرکت ها و یا آژانس ها تا ده برابر میزان افزایش قیمت ها جریمه لحاظ خواهد شد.

1401/05/13
13:39:00
5.0 / 5
59
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات