وزیر راه و شهرسازی مطرح كرد؛

جزئیات سفر ایرانیان به قطر برای جام جهانی

جزئیات سفر ایرانیان به قطر برای جام جهانی

به گزارش پلات، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ایرانیها می توانند بامداد با بهره گیری از کشتی کروز به قطر مسافرت کنند و بازی مورد نظرشان را تماشا کنند و شب به کشور برگردند.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در حاشیه امضای تفاهم نامه های همکاری میان بخش های مختلف این وزارت خانه و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: یکی از تفاهم نامه هایی که به امضا رسید، در حوزه گردشگری دریایی است که از مهم ترین معیارهای حوزه گردشگری می تواند باشد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: تفاهم نامه ی دیگر در ارتباط با زمینهای مورد نیاز سرمایه گذاران در حوزه گردشگری بود که تصمیم گرفته شد با معرفی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان ملی زمین و مسکن همکاری لازم صورت بگیرد و تفاهم نامه سوم هم ساخت هتل های فرودگاهی بود.
قاسمی همینطور در رابطه با میزان آمادگی طرف قطری جهت استفاده از ظرفیت های موجود در ناوگان حمل و نقل هوایی و دریایی ایران برای جابه جایی مسافران در روزهای جام جهانی فوتبال، اظهار داشت: از نظر تعداد پرواز تقریبا محدودیتی نداریم و با قطری ها به توافق رسیده ایم. آنها برای لندینگ یک هواپیما در روزهای جام جهانی حدود ۱۰ هزار دلار دریافت می کنند، ولی این رقم برای ایران تقریبا مجانی شده است و پولی دریافت نمی کنند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برای جابه جایی هموطنانی که قصد تماشای مسابقات جام جهانی را در قطر دارند، محدودیتی نداریم و پیشبینی شده با سفر به قطر همراه مسؤلان وزارت ورزش و جوانان دو نمایشگاه در زمینه گردشگری و صنایع های تک در آن ایام در جنوب کشور برگزار گردد.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که طرف قطری عنوان کرده است به شرط اقامت ۳ روز در قطر بلیت بازی های جام جهانی را به متقاضیان ایرانی می فروشد، اظهار داشت: ایرانیان می توانند بامداد با استفاده از کشتی کروز به قطر مسافرت کنند و بازی مورد نظرشان را تماشا کنند و شب به کشور برگردند. همینطور تماشاگران خارجی می توانند با استفاده از هواپیماهای شاتل ما و انتخاب کیش بعنوان محل اقامت شان، بازی مورد نظرشان را تماشا کنند و به کشور مبدا خود برگردند. چون به هر حال اقامت در قطر، اقامت گرانی است.
قاسمی همینطور در رابطه با تداوم فروش بلیت های دونرخی ایرلاین ها برای توریستهای خارجی اظهار داشت: با متخلفین برخورد خواهد شد و اگر گزارشی در این حوزه وجود دارد، برای رسیدگی به ما اطلاع دهید تا برخورد می نماییم.

1401/07/09
07:36:02
5.0 / 5
65
تگهای خبر: اقامت , حمل و نقل , خانه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پلات