معاون دبیر كل خانه كارگر:

مطالبات صنفی کارگران رنگ و بوی سیاسی نخواهد گرفت

مطالبات صنفی کارگران رنگ و بوی سیاسی نخواهد گرفت

به گزارش پلات، مرکزی معاون دبیر کل خانه کارگر با اشاره به این که بیان مطالبات صنفی کارگران به سیاسی کاری تبدیل نخواهد شد، اظهار داشت: جامعه کارگری در اتفاقات اخیر هوشیارانه عمل خواهدنمود و نه فقط اسیر بازی های سیاسی نخواهد شد بلکه با هرگونه مطالبه گری صنفی که بخواهد رنگ وبوی سیاسی بگیرد مقابله خواهدنمود.


حسن صادقی چهارشنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱ در نشست دبیران اجرائی خانه های کارگر سراسر کشور به میزبانی خانه کارگر تشکیلات ساوه و زرندیه اظهار داشت: فضایی که در پی اتفاقات اخیر در کشور ایجاد شده است باید مدیریت شود. نباید گرفتار احساسات زودگذر شویم و نباید یادمان برود که نیروهای انقلاب و پایبند به آرمان های نظام اسلامی هستیم و باید در راستای آرام کردن فضای کشور حرکت نماییم.
وی ضمن اشاره به مشکلات عدیده پیش روی جامعه کارگری اظهار داشت: جریان کارگری همیشه مطالبات صنفی خودرا مطرح می کند اما نباید در وضعیت فعلی اجازه دهیم اساس نظام سیاسی کشور گرفتار مشکل شود و فضای جامعه ملتهب شود. دشمنان می دانند ایران قدرتمند و قوی درحال حرکت است و بدنبال فتنه انگیزی هستند.
وی با اشاره به اینکه قسمتی از مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت نشات گرفته از نگرش اقتصادی می باشد، اظهار داشت: اقتصادی که می توانست آرامش را در کشور حاکم کند به سمت دستوری شدن حرکت کرد و طبیعی است که چنین اتفاقاتی بوقوع می پیوندد.
صادقی با تکیه بر این که نباید به بهانه مشکلات اقتصادی کشور در صف پیاده نظام دشمن قرار بگیریم، اظهار داشت: تشکیلات خانه کارگر سرنشینان کشتی جامعه کارگری هستند و در نظارت و هدایت جامعه کارگری تلاش خواهدنمود تا مطالبات صنفی کارگران تبدیل به سیاسی کاری نشود. جامعه کارگری هوشیار هستند تا با جریان ضدانقلاب همصدا نشوند.
وی اشاره کرد: کارگران به دور از هیجانات سیاسی همیشه مطالبات صنفی خودرا مطرح خواهند کرد.
او با اشاره به اینکه سیاست گذاری در کشور نباید به شکلی باشد که زمینه بحران را بوجود آورد، اشاره کرد: هرگونه بیان مطالبه صنفی جامعه کارگری نباید تبدیل به بحران شده و رنگ وبوی سیاسی به خود بگیرد و برخی بخواهند با موج سواری در چنین شرایطی بدنبال تسویه حساب با نظام باشند. یقین بدانید جامعه کارگری هوشیارانه عمل خواهدنمود و نه فقط اسیر بازی های سیاسی نخواهد شد بلکه با هرگونه مطالبه گری صنفی که بخواهد رنگ وبوی سیاسی بگیرد مقابله خواهدنمود.
معاون دبیر کل خانه کارگر خواهان عمل به تعهدات دولت درباب مطالبات جمعیت ۳۳ میلیون نفری خانواده بازنشستگان شد و اضافه کرد: دولت در پرداخت مطالبات تامین اجتماعی جدی باشد و شوخی نکند چونکه تعلل در چنین موضوعی منجر به وقوع بحران های اجتماعی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تشکیلات خانه کارگر پژواک و صدای جامعه کارگری است، اظهار داشت: جامعه کارگری ۴۳ سال است که همیشه وفادار به نظام اسلامی بوده و در تمامی صحنه ها حضور معناداری از وفاداری خود به معرض نمایش گذاشته است و با رصد هوشیارانه تحرکات کشور، ضمن پیگیری مطالبات صنفی هیچ وقت در زمین دشمن بازی نخواهند کرد.
صادقی در ادامه، تعیین تکلیف ۲۵ درصد معوقه سال ۱۴۰۰ جامعه بازنشستگی، پرداخت کامل معوقات تا آخر سال، افزایش تعهدات بیمه مکمل را همچون مطالبات بازنشستگان دانست و اضافه کرد: بیمه تکمیلی فعلی مورد رضایت کارگران و بازنشستگان نیست و دوجانبه به کارگر ضربه می زند در صورتیکه باید جهت حفظ منافع بهره بردار تدوین و تنظیم شود.
وی همین طور ضمن اشاره به این که بانک رفاه متعلق به کارگران است و سهام آن در بورس نیز باید به جامعه کارگری تعلق گیرد، اضافه کرد: دولت را باید مجاب کرد که سهم سالانه سازمان تامین اجتماعی را در ردیف بودجه پرداخت کند. بر طبق ارزیابی های بعمل آمده سهم سازمان در سال ۱۴۰۲ معادل ۱۶۳ میلیارد تومان است و اگر این سهم در ردیف بودجه جاری کشور دیده شود سازمان تامین اجتماعی گرفتار کمبود منابع مالی و بحران نخواهد شد و می تواند متناسب سازی حقوق را اعمال و اجرائی کند.
منبع:

1401/07/21
13:41:46
5.0 / 5
163
تگهای خبر: جامعه , جت , خانه , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پلات