کاریابی های غیردولتی ۱۰ روزه مجوز می گیرند

کاریابی های غیردولتی ۱۰ روزه مجوز می گیرند

پلات: معاون اشتغال وزارت کار از صدور ۱۰ روزه مجوز کاریابی های غیردولتی داخلی آگاهی داد و این کار را در امتداد بهبود فضای کسب وکار عنوان نمود.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، سامانه الکترونیکی ثبت و صدور مجوز کاریابی غیردولتی با هدف تسریع در پاسخگویی به متقاضیان و دسترسی بموقع به آمار و اطلاعات در رابطه با ثبت درخواست صدور مجوز فعالیت کاریابی ها به راه افتاده است.
متقاضیان راه اندازی کاریابی غیردولتی داخلی در صورت داشتن شرایط لازم می توانند نسبت به ثبت درخواست خود در سایت وزارت کار اقدام نمایند.

محمود کریمی بیرانوند - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، از صدور ۱۰ روزه مجوز کاریابی های غیردولتی داخلی اطلاع داده و گفته تمام مراحل در رابطه با صدور مجوز به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.

به گفته وی، در صورت عدم بررسی درخواست مجوز کاریابی یا عدم طرح و بررسی در هیأت استانی، مجوز ظرف ۱۰ روز کاری، به صورت خودکار در سامانه صادر می شود.

معاون اشتغال وزیر کار، هدف اصلی این اقدام را بهبود فضای کسب و کار و تسهیل در صدور فرایند مجوز کاریابی های غیردولتی داخلی عنوان و تاکید کرده است: این سامانه امکان چاپ و ذخیره مجوز، ثبت و بررسی اعتراض به رای هیأت استانی را برای متقاضیان فراهم نموده است.

پیش از این مدت زمان صدور مجوز کاریابی های داخلی، ۷ روز کاری تعیین و جهت اجرا به ادارات کل استانها ابلاغ گردیده بود. شروط لازم برای ثبت مجوز کاریابی غیردولتی داخلی، داشتن حداقل سن ۳۰ سال تمام، نداشتن سابقه کیفری موثر به تایید مراجع ذیصلاح، دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی، دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، داشتن گواهی طی دوره آموزش با قوانین و مقررات در ارتباط با بازار کار و کاریابی از موسسات آموزشی معتبر، داشتن سابقه و تجربه کاری در زمینه فعالیت کسب و کار حداقل به مدت پنج سال و تایید صلاحیت فردی و حرفه ای متقاضی توسط هیأت استانی است.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، متقاضیان دریافت مجوز تأسیس کاریابی های غیردولتی داخلی در صورت تمایل برای ثبت درخواست خود می توانند به نشانی: http: //karyabi-mojavvez.mcls.gov.ir رجوع کنند.
1401/09/18
12:55:53
5.0 / 5
312
تگهای خبر: آموزش , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پلات