تخلیه ۳ فروند کشتی حامل کالای اساسی

تخلیه ۳ فروند کشتی حامل کالای اساسی

به گزارش پلات، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اعلام کرد که هم اکنون سه کشتی حامل کالای اساسی شامل دو فروند کشتی گندم و یک فروند روغن درحال تخلیه است.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، حسین عباس نژاد از الحاق دو دستگاه مکنده ۳۰۰ تنی غلات تا اواسط بهمن ماه سالجاری اطلاع داد و اظهار داشت: این دو دستگاه مکنده ۳۰۰ تنی در یکی از پایانه های بندر شهید رجایی درحال انجام فرایند مونتاژ است. هم اکنون سه کشتی حامل کالای اساسی شامل ۲ فروند کشتی گندم و یک فروند روغن درحال تخلیه است که از این تعداد یک کشتی ۶۶ هزار تن و کشتی دوم هم حامل ۶۵ هزار و ۵۰۰ تن گندم است.

وی مجموع محموله وارداتی گندم این دو کشتی را ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ تن اعلام نمود و افزود: کار تخلیه کشتی روغن هم با ظرفیت ۲۵ هزار تن از کشتی به مخازن نگهداری این محصول به اتمام رسیده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی اظهار داشت: در لنگرگاه بندرعباس هم ۱۴ فروند کشتی کالای اساسی شامل هشت کشتی گندم، ۳ کشتی ذرت، ۲ کشتی جو و یک کشتی روغن خوراکی به تناژ ۸۴۵ هزار و ۵۹۸ تن بعد از فرایند اسناد گمرکی در اسکله های اختصاصی کالای اساسی پهلودهی خواهند شد.

عباس نژاد به خریداری و مجهز شدن پایانه فله مجتمع بندری شهید رجایی به چهار دستگاه مکنده تخلیه غلات با ظرفیت های ۳۰۰ و ۶۰۰ تن بر ساعت توسط بخش خصوصی اشاره نمود. از چهار دستگاه مکنده خریداری شده دو دستگاه وارد بندر و کار مونتاژ این دو دستگاه با بیشتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام می باشد.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی اظهار امیدواری کرد: بر مبنای برنامه زمان بندی اواسط بهمن ماه سالجاری این دو دستگاه به سایر تجهیزات بندر الحاق خواهد شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تسریع و ارتقا نرم عملیاتی در تخلیه انواع کالای اساسی، ارتقا سطح امنیت غذایی مصرف کنندگان و تجهیز زیرساخت های بندری به دستگاههای مدرن تخلیه کالای فله خشک را از اهداف مهم خرید این دستگاه ها عنوان نمود.1401/10/12
18:18:00
5.0 / 5
302
تگهای خبر: بنادر , جت , رجا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پلات