مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان خبر داد:

ایجاد مرکز خدمات روابط کار در لرستان

ایجاد مرکز خدمات روابط کار در لرستان

پلات: لرستان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از ایجاد مرکز خدمات روابط کار در استان آگاهی داد.


علی جهانی ششم بهمن ماه، در مراسم آغاز به کار اولین مرکز مشاوره و خدمات روابط کار با اعلان اینکه رفع دغدغه و مشکلات جامعه کارگری در این روزهای سخت اقتصادی، اولویت کارکنان این اداره کل است، اضافه کرد: باتوجه به لزوم ثبت نام کارگران و کارفرمایان در سامانه جامع روابط کار برای رسیدگی به شکایت های کارگری و دیگر مسائل و مشکلات این قشر اقدام به ایجاد مرکز مشاوره و خدمات روابط کار جهت ثبت دادخواست در محل اداره کار خرم آباد کردیم.
وی با اعلان اینکه کارگران بعد از اختلاف با کارفرما و اخراج برای ثبت دادخواست باید متحمل هزینه شوند، اظهار داشت: با ایجاد این مرکز خدمات روابط کار، از مسئله رفت و آمدهای مکرر ارباب رجوع جلوگیری می شود و ثبت دادخواست های آنان و تمام خدمات بصورت رایگان صورت می گیرد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار داشت: این مرکز با حضور کارشناسان اداره کار در زمینه های مختلف روابط کار به ویژه حوزه جبران خدمت، مراجع حل اختلاف و بیمه بیکاری، بازرسی کار، شکایات کارگری، طبقه بندی مشاغل و مشاغل سخت و زیان آور علاوه بر پاسخگویی به سوالات جامعه کار و تولید در کنار مردم تجربیات و اندوخته های خودرا در اختیارشان می گذارند.
جهانی با اعلان اینکه اولویت کار مراجع رسیدگی به دادخواست های کارگر و کارفرما، حل و فصل اختلافات آنان بصورت سازشی است، بیان کرد: با شروع به کار مرکز مشاوره و خدمات روابط کار بیشتر مشکلات این قشر زحمتکش مرتفع شده و زمینه کاهش سردرگمی ها و دغدغه های مرتبط را فراهم می آورد.
وی اشاره کرد: کارگران و کارفرمایان در لرستان می توانند با مراجعه به این مرکز که نخستین دفتر آن در ورودی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی خرم آباد افتتاح شده، مشاوره ها و دادخواست های خودرا بصورت رایگان توسط کارشناسان این اداره کل به ثبت برسانند.
منبع:

1401/11/07
18:21:23
5.0 / 5
225
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , جامعه , جت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات