یك مقام مسئول كارگری تاكید كرد

مزد عقب افتاده كارگران جبران می گردد

مزد عقب افتاده كارگران جبران می گردد

به گزارش پلات یك مقام مسئول كارگری معقتد می باشد با عنایت به اینكه حقوق كارگران با كارمندان دولت متفاوت می باشد، رقم دستمزد كارگران باید به نحوی تعیین شود كه كارگر قادر به تامین هزینه های زندگی خانواده باشد.



هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: دولت در لایحه سال ۱۳۹۷ پیش بینی كرده تا اقشار صدمه پذیر را مورد حمایت قرار دهد ولی هم اكنون صدمه پذیرتر از كارگران در كشور نداریم البته كسی كه دچار فقر و تنگدستی است حسابش جدا است ولی كارگران قشر زحمتكشی هستند كه با وجود آنكه به كار در چند شیفت باز هم قادر به امرار معاش نیستند.

وی ادامه داد: به تازگی خط فقر ملی را ۷۰۰ هزار تومان اعلام نمودند كه به نظر من واژه جدیدی است. امروز كارگران چند قلم خرید می كنند نزدیك به ۲۰۰ هزار تومان می گردد و سبد مصرفی آنها فاقد اقلام پروتئینی است كه در نهایت یك هفته دوام می آورد بنابراین كارفرمایان با عنایت به این مساله باید نگاه ویژه ای به حقوق و دستمزد كارگران داشته باشند.

این مقام مسئول كارگری با اشاره به اینكه حقوق و دریافتی كارگران متفاوت از كاركنان دولت می باشد، اظهار نمود: كارمندان دولت از مزایای رفاهی و اضافه كاری برخوردار می باشند در حالیكه كارگران امیدشان به شیفتهای دوم و سوم كار است كه این روزها آن هم تعطیل شده است.

ابویی با اشاره به اینكه دستمزد كارگران از خط فقر و تورم پایین تر است، اظهار داشت: متاسفانه دستمزد كارگران طی یك دوره افزایش نیافت و به علت عقب ماندگی سالهای گذشته قدرت معیشت كارگران افت بسیاری پیدا كرد در حالیكه اگر این فاصله به حداقل برسد و راهكارهایی برای جبران این عقب ماندگی مزدی پیش بینی شود، هم معیشت كارگر و هم امنیت شغلی او تامین می گردد.



 

1396/11/12
19:14:40
5.0 / 5
4878
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پلات