معاون بنیاد مسكن خبر داد

ودیعه مسکن خوی رسید

ودیعه مسکن خوی رسید

به گزارش پلات، معاون بنیاد مسکن اظهار داشت: نیمی از اعتبارات دولتی شامل کمک بلاعوض و ودیعه مسکن تأمین شده که از روزهای قبل پرداخت اعتبارات به واحدهای تعمیری را آغاز کرده ایم و امروز این فرایند برای واحدهای احداثی شروع می شود.


مجید جودی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از ۲۱۰۰ واحد احداثی که تحت تأثیر زلزله خوی قرار گرفتند تا کنون آواربرداری ۱۷۰۰ واحد به اتمام رسیده که تا آخر سال مرحله ی آواربرداری به اتمام می رسد.
وی ادامه داد: درمورد واحدهای تعمیری هم ۸۵۰۰ واحد تعیین تکلیف شده و مرحله اول کمک بلاعوض ۵ تا ۱۰ میلیون تومانی را به حساب افراد مشمول واریز کرده ایم که تعمیرات را آغاز کرده اند.

پرداخت مرحله اول کمک ودیعه مسکن به مبلغ ۲۰ میلیون تومان
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن هم چنین اظهار داشت: خوشبختانه در ایام اخیر ۵۰ درصد اعتباراتی که از محل خزانه دولت برای زلزله زدگان خوی تعیین شده بود شامل کمک بلاعوض و ودیعه مسکن پرداخت گردید که از امروز ودیعه مسکن واحدهای احداثی را واریز می نماییم. این رقم برای مناطق شهری ۲۰ میلیون تومان و در روستاها ۱۵ میلیون تومان است.
جودی در رابطه با آخرین وضعیت اسکان زلزله زدگان خوی اظهار داشت: هوا گرم تر شده و مشکل سرما چندان جدی نیست. هم چنین کسانی که خانه شان احتیاج به تعمیر داشت در واحدهای خود مستقر شده و اغلب اردوگاههای چادری جمع شده اند. درمورد احداثی ها هم از روز گذشته با پرداخت کمک ودیعه می توانند خانه اجاره کنند تا نوسازی منازل این افراد به پایان برسد.
وی ضمن اشاره به تصویب وام نوسازی تا سقف ۳۶۰ میلیون تومان توسط دولت اظهار داشت: بانک ها در شرف ابلاغ تسهیلات هستند. البته تا هم اکنون معطل نمانده ایم و از منابع حساب صد امام (ره) و هم چنین مصالح ساختمانی بنیاد مستضعفان بهره برده ایم. با کمک بلاعوضی هم که پرداخت می نماییم کارها روال مناسبی پیدا می کند.
ازاین رو گزارش، در دیماه ۱۴۰۱ زلزله ای به بزرگی ۵.۴ ریشتر و در ۸ بهمن ماه زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر در منطقه ی خوی آذربایجان غربی رخ داد. برای نوسازی واحدها دولت تسهیلات پرداخت می کند. سقف وام برای واحدهایی که در جریان زلزله خوی تخریب شدند در شهرها ۳۰۰ میلیون تومان و در روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است. هم چنین ۶۰ میلیون تومان به واحدهای شهری و روستایی کمک بلاعوض پرداخت می شود. برای واحدهای تعمیری هم ۳۰ میلیون تومان وام پرداخت می شود. میزان کمک بلاعوض هم بر مبنای میزان خسارت و تعیین نوع ۱، ۲ و ۳ خواهد بود.
منبع:

1401/12/22
12:31:42
5.0 / 5
195
تگهای خبر: بازسازی , خانه , زلزله , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پلات