رئیس مركز مدیریت راه های استان اصفهان:

بیشتر از 21 میلیون تردد در جاده های استان اصفهان

بیشتر از 21 میلیون تردد در جاده های استان اصفهان

به گزارش پلات، رئیس مرکز مدیریت راه های استان اصفهان از تردد بیشتر از ۲۱ میلیون وسیله نقلیه از آغاز سفرهای نوروزی در استان اصفهان اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از مهر، از پایگاه اطلاع رسانی راه و شهرسازی اصفهان، مریم تاکی ضمن اشاره به ثبت تردد یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۸۱ وسیله نقلیه در شبانه روز گذشته در محورهای استان، عنوان کرد: میزان تردد وسایل نقلیه از آغاز سفرهای نوروزی در استان اصفهان به ۲۱ میلیون و ۲۰۳ و ۶۲۹ عدد رسید که ۲ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.
وی ضمن اشاره به این که ۲ میلیون و ۹۵۰ وسیله نقلیه از ۲۴ اسفند وارد استان اصفهان شدند، اضافه کرد: در همین مدت خروج یک میلیون و ۹۵۱ هزار و ۸۳ وسیله نقلیه به ثبت رسیده که این میزان مشابه آمار تردد ورودی و خروجی استان پارسال بوده است.
رئیس مرکز مدیریت راه های استان اصفهان ضمن اشاره به این که میزان تردد ساعتی در ۹ فروردین، ۴۸۱ وسیله نقلیه بوده است، اضافه کرد: محورهای اصفهان – بهارستان، آزادراه اصفهان - زرین شهر، آزادراه کاشان – قم، آزادراه نطنز – کاشان و شهرضا – اصفهان، بیشترین تردد را در این تاریخ داشتند.
تاکی در مورد سهم تردد خودرو های سایر استانهای کشور در استان اصفهان از فعالیت ستاد نوروزی اظهار داشت: وسایل نقلیه با پلاک استانهای تهران، فارس، چهارمحال و بختیاری، یزد، مازندران، خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان شرقی و قم بیشترین تردد را در محورهای استان دارند.
وی اضافه کرد: خودرو های پلاک اصفهان هم بیشتر در استانهای تهران، قم، فارس، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، مازندران، گیلان و خوزستان تردد کرده است.
رئیس مرکز مدیریت راه ها افزود: طبق داده های سامانه های حمل و نقل هوشمند جاده ای استان، ۵۶ درصد خودرو های غیر بومی حداقل یک روز در استان ماندگاری داشته اند، که یازده درصد از این مقدار بین یک تا دو هفته در این استان تردد داشته اند.
تاکی اضافه کرد: میزان ۶۵ درصد از خودرو های با پلاک اصفهان، کمتر از یک شبانه روز در سایر استان ها ماندگاری داشته و تنها چهار درصد از خودرو های استان بین یک تا دو هفته در سایر استان ها تردد داشتند.


منبع:

1402/01/11
15:06:30
5.0 / 5
209
تگهای خبر: حمل و نقل , سفر , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
پلات