سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد تومانی بیمه ها برای ساخت مسکن

سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد تومانی بیمه ها برای ساخت مسکن

پلات: سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن از انجام مذاکرات اولیه این سازمان با رییس کل بیمه مرکزی برای همکاری مشترک در ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن آگاهی داد.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با تأکید بر اهمیت نقش بیمه ها در اقتصاد کلان کشور، اظهار داشت: مذاکرات اولیه با رییس کل بیمه مرکزی برای همکاری مشترک در ساخت واحدهای نهضت ملی انجام شده است.
وی اضافه کرد: برمبنای مذاکرات اولیه با رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، این نهاد در فاز اول برای سرمایه گذاری حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان در بخش مسکن اعلام آمادگی کرده است.
مالکی با اعلان اینکه در مذاکرات اولیه، مدلهای مشارکتی و سرمایه گذاری جاری در سازمان ملی زمین و مسکن به مدیران ارشد صنعت بیمه کشور معرفی شده است، افزود: همین طور در این جلسه برای دریافت مدل پیشنهادی مدنظر صنعت بیمه برای مشارکت در ساخت مسکن اعلام آمادگی کردیم.
وی شهرک سازی و صندوق های سرمایه گذاری را الگوی موفقی برای مشارکت در ساخت مسکن دولتی خواند و افزود: انتخاب این مدلها بسته به ذائقه و تمایل سرمایه گذار دارد.
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: برای مشارکت در ساخت و سازها بدنبال کسب سود نیستیم و هدف ما تولید مسکن برای اقشار مختلف جامعه است، اگر بنابر شرایط زمین یا موقعیت قراردادها سودی از مشارکت نصیب سازمان شود، این سود باردیگر به چرخه تولید مسکن باز خواهد گشت.
مالکی با اعلان اینکه نقش بیمه ها در دنیا در کیفیت ساخت و ساز بسیار اثرگذار می باشد، اضافه کرد: در خیلی از کشورها نظارت عالی بر ساخت و ساز برعهده شرکت های بیمه است و همین مورد موجب افزایش ساخت می شود.
گفتنی است نشست ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن و مجید بهزادپور رییس کل بیمه مرکزی برای انجام مذاکرات اولیه جهت انعقاد تفاهم نامه همکاری در ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن با حضور مدیران ارشد دو نهاد در محل سازمان ملی زمین و مسکن اجرا شد.


منبع:

1402/02/25
10:31:22
5.0 / 5
365
تگهای خبر: پروژه , تولید , جامعه , سازه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پلات