وزیر راه و شهرسازی اعلام كرد؛

رشد 4

رشد 4

به گزارش پلات، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در بهار سال قبل رشد مسکن منفی بود و امسال به گواه این مراکز به مثبت 4/6 درصد رسید و سوادگری در طرح نهضت ملی مسکن باید به صفر برسد.به گزارش پلات به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی (۱ مهرماه) در مراسم افتتاح هفت مدرسه و بازدید نهایی از متروی پرند با بیان افتتاح ۱۴ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید پرند و پردیس آگاهی داد و اظهار داشت: در امتداد مدیریت بازار مسکن همین طور مساکن مهر با سرعت هر چه بیشتر تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد که طی روزهای آینده ۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس به متقاضیان آن تحویل می شود و در میلاد پیامبر اسلام (ص) ۴ هزار واحد مسکونی مهر در شهر پرند به همراه متروی این شهر توسط رییس جمهور افتتاح می گردد.
افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهر جدید پردیس توسط وزیر راه و شهرسازی
مراسم افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی مهر در شهر جدید پردیس توسط مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت شهرهای جدید به بهره برداری رسید و در امتداد این مراسم وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: گفتن ۱۰ هزار واحد در کلام راحت است اما ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی بطور قطع زمان بر و دشوار خواهد بود برای اینکه هماهنگی بین زنجیره مسکن پیچیده است.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه اشاره کرد: ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر ناتمام به دولت سیزدهم در حالی به ارث رسید که بدون منابع مالی و آورده متقاضیان بود و بعضاً تعدادی از متقاضیان بیش از ۱۰ سال منتظر تحویل واحدهای مسکن مهر بودند که این کار با دشواری های فراوان توسط دولت سیزدهم با تجهیز منابع و تامین مالی انجام شد و اکنون شاهد افتتاح ۱۰ هزار واحد مسکونی در پردیس هستیم.
بذرپاش از اتمام ۱۴۰ هزار واحد باقی مانده از مسکن مهر در دولت سیزدهم آگاهی داد و اعلام نمود که تا پاییز سال جاری ۷ هزار واحد و تا انتهای سال ۱۲ هزار واحد و تا پایان دولت سیزدهم تمامی واحدها تحویل خواهد شد.
وی اظهار داشت: هم اکنون بیش از یک میلیون و ۷۶۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال اجراست و با کوشش های فراوان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن بیش از ۵۰ هزار هکتار زمین تامین شد و این روند ادامه دار خواهد بود.
وی از واگذاری زمین برای طرح جوانی جمعیت از دیگر موضوعات مورد توجه در عرصه مسکن عنوان نمود وگفت: مجموعاً در ضمن این ماه ۳۲ هزار قطعه زمین تحت عنوان جوانی جمعیت به متقاضیان تحویل می شود.
با اشاره به آمار بانک مرکزی و مرکز آمار جهش مثبتی دز بخش ساختمان و مسکن امسال رخ داد و اظهار داشت: در بهار سال قبل رشد مسکن منفی بود و امسال به گواه این مراکز به مثبت ۴/۶ درصد رسید.
وی اظهار داشت: بمنظور کاهش تورم ضروریست تا تولید و عرضه مسکن رونق یابد و در این راه تمام ارکان همچون نظام بانکی باید در این راه کمک مؤثری داشته باشد.
بذرپاش اشاره کرد: نهضت قیمت تمام شده مسکن از موضوعات مهم درحال پیگیری است و عوامل تولید مسکن مانند مصالح ساختمانی و فولاد با قیمت کنترل شده به دست سازندگان برسد و این مساله مورد تاکید رییس جمهور است.
وزیر راه و شهرسازی در آخر اشاره کرد: سامان دهی بازار املاک و اجاره و همین طور نظارت بر بنگاه های مشاور املاک را از دیگر موارد مورد بررسی دولت می باشد و در تلاش هستیم سوداگری در بخش مسکن به صفر برسد.


منبع:

1402/07/06
18:43:14
5.0 / 5
214
تگهای خبر: بازار مسكن , تورم , تولید , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پلات