مبالغ محاسبه شده در تراز با بهای تمام شده نیست

مبالغ محاسبه شده در تراز با بهای تمام شده نیست

به گزارش پلات، مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا از عدم تناسب یارانه کمک زیان قطارهای حومه ای با بهای تمام شده این قطارها اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از مهر، مدیرعامل شرکت رجا ضمن اشاره به این که یکی از مسائل مهم و قابل بررسی در مورد قطارهای حومه ای این شرکت، نرخ بلیت این قطار است، اظهار داشت: هم اکنون به صورت مثال بلیت قطار تهران به پیشوا با قیمت ۴۰ هزار ریال به فروش می رسد، در حالیکه بهای تمام شده این بلیت برای شرکت رجا حداقل ۶۵۰ هزار ریال است؛ به عبارت دیگر هزینه ای که بابت فروش بلیت این قطار از مسافر دریافت می شود، تنها حدود ۶ درصد بهای تمام شده این بلیت را پوشش می دهد.
ناصر بختیاری ضمن اشاره به اظهارات اخیر مدیرعامل محترم شرکت راه آهن ج. ا. ا در مورد پرداخت چند ده میلیارد تومان یارانه کمک زیان قطارهای حومه ای به شرکت رجا اضافه کرد: شرکت راه آهن ج. ا. ا در اول شهریور ۱۴۰۲ طی نامه ای، یارانه کمک زیان قطارهای حومه ای، مورد تصویب هیأت مدیره آن شرکت را برای سالهای ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱ مبلغ ۲.۱۶۰ میلیاردریال محاسبه کرده است و در حساب در میان منظور نموده است که نسبت به بهای تمام شده ناچیز است.
مدیرعامل شرکت رجا همینطور بیان نمود: این شرکت مطالبات دیگری را از محل عرضه خدمات تکلیفی و برخی موارد دیگر دارد که در این محاسبات لحاظ نشده است.
وی عنوان کرد: اساسا مدیرعامل شرکت راه آهن و سایر مسؤولان به هیچ وجه راضی نخواهند بود تا شرکت رجا از حقوق بیمه شدگان تأمین اجتماعی برای قطارهای حومه ای که جزو تکالیف صریح قانونی راه آهن است هزینه کند، بنابراین توجه به این نوع خدمات دهی و پرداخت هزینه واقعی آن از جانب راه آهن به رجا جزو وظایف آن شرکت بعنوان متولی در عرضه خدمات با قطارهای محلی و حومه ای است.


منبع:

1402/08/26
19:58:21
5.0 / 5
99
تگهای خبر: جت , حمل و نقل , خدمات , راه آهن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پلات