۳۲ هزار واحد مسکن مهر هنوز تکمیل نشده است

۳۲ هزار واحد مسکن مهر هنوز تکمیل نشده است

به گزارش پلات، سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: 32 هزار واحد از مسکن مهر باقیمانده کشور مربوط به شهرهای جدید است که عمده این مسکن ها یعنی 13800 واحد مربوط به شهر جدید پردیس است.به گزارش پلات به نقل از مهر، سعید غفوری سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: در شرکت عمران شهرهای جدید و کلیه شهرهای جدید تابعه، مطابق با دستور وزیر راه و شهرسازی و رییس جمهوری باید مساکن مهر باقیمانده خصوصاً پروژه هایی که در گذشته مشکل معارض نداشتند را تا پیش از پایان سال ۱۴۰۳، به پایان برسانیم.
وی اضافه کرد: حدود ۳۲ هزار واحد از مسکن مهر باقیمانده کشور مربوط به شهرهای جدید است که عمده این مسکن ها یعنی ۱۳۸۰۰ واحد مربوط به شهر جدید پردیس است که علت آن هم شرایط خاص توپوگرافی و زمان کلید خوردن پروژه است. ما همت را بر این گذاشتیم پروژه ها را در سال ۱۴۰۳ به پایان برسانیم.
رئیس هیأت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه اشاره کرد: برخی از پیمانکاران خصوصاً در فازهای ۸ و ۱۱ از همین روزهای ابتدایی پای کار هستند اما برخی کم کار هستند که باتوجه به تذکرات قبلی، همچنان فعال نشدند. ما اخطارهای لازم را صادر کردیم و هفته آتی مجدداً از این پروژه ها بازدید خواهیم کرد. همچنین در سایر شهرها بازدیدهایمان ادامه خواهد یافت.
غفوری اضافه کرد: در پردیس شاهد شتاب کارها هستیم و در آستانه اتمام پروژه ها قرار داریم و بنا بر این در آغاز سال از تیم اجرائی شرکت عمران پردیس انتظار داریم پروژه های باقیمانده خصوصاً آن دسته از پروژه هایی که معارض نداشتند را تا انتهای سال ۱۴۰۳ به پایان برسانند و دستگاه های خدمات رسان نیز باید همت کنند و خصوصاً دستگاه های در رابطه با وزارت نیرو و وزارت نفت، پابه پای افتتاح ها و تحویل واحدها باشند تا ما بتوانیم این پروژه ملی و پروژه ای که برای مردم است را تحویل دهیم.
غفوری درباب تامین مالی پروژه نیز اظهار داشت: از نظر تامین منابع مالی، با همتی که وزیر راه و شهرسازی در این مساله داشتند و منابع خوبی که از صندوق ملی مسکن در اختیار شرکت عمران شهرهای جدید قرار گرفته، ما حدودا مشکل خاصی را در بخش مالی نخواهیم داشت. بر این امر واقف هستیم که از آورده متقاضی و تسهیلات بانکی خصوصاً در پردیس هیچ منابعی نداریم چونکه به پایان رسیده و مطابق همین موضوع، ما منابع مالی مورد نیاز را از صندوق ملی مسکن تامین خواهیم کرد.


منبع:

1403/01/09
16:36:44
5.0 / 5
93
تگهای خبر: پروژه , خدمات , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پلات