گرفتن تاییدیه اتحادیه اروپا برای مدیریت سوخت در پروازهای هما

گرفتن تاییدیه اتحادیه اروپا برای مدیریت سوخت در پروازهای هما

پلات: سالانه هواپیمایی جمهوری اسلامی تحت ممیزی EU-ETS از طرف اتحادیه اروپا و CORSIA از طرف سازمان بین المللی هوانوردی ایکائو برای تمامی پروازهای بین المللی، قرار می گیرد.به گزارش پلات به نقل از مهر، سالانه هواپیمایی جمهوری اسلامی تحت ممیزی «EU-ETS» از طرف اتحادیه اروپا و «CORSIA» از طرف سازمان بین المللی هوانوردی ایکائو برای تمامی پروازهای بین المللی، قرار می گیرد.

هدف این ممیزی، نظارت بر نحوه و میزان انتشار گازهای گلخانه ای و اعمال مقررات بین المللی در امتداد حفظ محیط زیست است تا از قرار گرفتن سطح انتشار گازهای گلخانه ای به میزان قابل قبول، اطمینان حاصل شود.

با انجام ممیزی های سالانه توسط نهادهای بین المللی فوق و بررسی میزان کربن انتشار یافته، اگر این میزان در سطح قابل قبول از طرف ممیزان قرار نگیرد، شرکت های هواپیمایی مشمول جریمه و متعاقباً اعمال محدودیت هایی در انجام پروازهای خود خواهند شد.

باتوجه به نوع انجام پروازهای بین المللی هما، هواپیمایی جمهوری اسلامی، ملزم به رعایت این الزامات بوده و بدین جهت سالانه مورد ارزیابی ممیزان اتحادیه اروپا قرار می گیرد.

مکاتبه با شرکت GMBH Verification EST در کشور آلمان برای عقد قرارداد برای چگونگی انجام ممیزی، برگزاری جلسات مشترک کارشناسی با نمایندگان واحدهای سوخت و سیستم های اطلاعات مدیریت، بررسی و تحلیل های عملیاتی داده ها همچون اقدامات اولیه بود که از شروع سال قبل توسط اداره ایمنی پرواز و استاندارد عملیات هما انجام شد. با وجود امکان انجام ممیزی به شکل حضوری در مقرر ممیزان در فرانکفورت، با تلاش و پیگیری های مستمر همکاران اداره ایمنی پرواز و استاندارد عملیات، با کسب مجوز از نهاد قانونگذار این امر، ممیزی به شکل مجازی اجرا شد. که سبب صرفه جویی بیش از ۳۰ هزار یورو شد.
با برگزاری چندین جلسه با ممیزان شرکت مذکور، تهیه مدارک مربوط به پروازهای منتخب درخواست شده از جانب ممیز در هفته اول فروردین ماه امسال، عاقبت تاییدیه نهادهای مذکور در خصوص رعایت استاندارهای فوق، توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» برای انجام پروازهای بین المللی صادر شد.

ذخیره حجمی بالای ۴۰ تن سوخت در پروازهای اتحادیه اروپا از مهم ترین دستاورهای حائز اهمیت این ممیزی است که در بانک اطلاعاتی نهاد قانون گذار Authority Germans ثبت خواهد شد که با ثبت در بازار سهام بورس جهانی، ارزش مالی این ذخیره بسیار قابل توجه است.


1403/01/10
14:59:24
5.0 / 5
93
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پلات