رضایی در همایش روز مهندس ؛

سفرا در حوزه اقتصاد فعال شوند، ۲ و نیم میلیون مسكن كم داریم

سفرا در حوزه اقتصاد فعال شوند، ۲ و نیم میلیون مسكن كم داریم

پلات: رئیس كمیسیون عمران مجلس تصریح كرد: سفرا در حوزه اقتصاد فعال شوند و در مورد اقتصاد، مذاكرات خوبی انجام دهند؛ تنها نباید به سیاست توجه نماییم.به گزارش پلات به نقل از مهر، محمدرضا رضایی كوچی در همایش ملی «روز مهندسی» كه عصر امروز با حضور معاون فرهنگی سپاه پاسداران در برج آزادی تهران برگزار شد، با اشاره به اینكه مدیران و دستگاه ها باید روحیه فراموش شده جهادی را مجدداً احیا كنند، تصریح كرد: بنده به خوبی از شرایط و معیشت مهندسان كشور اطلاع دارم. چون كه ۱.۵ میلیون مهندس در كشور داریم و پنجمین كشور پرورش دهنده مهندس در دنیا هستیم اما سؤال این است كه چقدر توانسته ایم از این ظرفیت برای كشور استفاده نماییم.
وی ادامه داد: باید رایزن ها و سفرا در حوزه اقتصاد فعال شوند و در مورد اقتصاد مذاكرات خوبی انجام دهند؛ تنها نباید به سیاست توجه نماییم.
رضایی با اشاره به اینكه در زمینه تولید مسكن یكی از بحث های ما با دولت در این خصوص بوده است كه كشور با كمبود تولید مسكن مواجه می باشد، اضافه كرد: برپایه گزارش های مركز پژوهش های مجلس و وزارت راه و شهرسازی ۲.۵ میلیون مسكن كم داریم، اما دوستان ما در وزارت راه و شهرسازی اعتقاد دارند كه كمبود مسكن نداریم.
رئیس كمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینكه شناسایی سالانه ۲۷۰ محله برای بازسازی بافت فرسوده اقدام خوبی است، خاطرنشان كرد: اما باید از دولت پرسید كه منابع این اقدام از كجا تأمین خواهد شد؟ مگر دولت چقدر زمین در محلات دارد كه می خواهد زمین ها را بازسازی و سپس به واحد مسكونی تبدیل كند؟
وی با اشاره به اینكه می توان از منابع صندوق توسعه ملی و افزایش حامل های انرژی منابع مالی احیای بافت های فرسوده را تأمین كرد، اضافه كرد: بنده امیدی به بازسازی محلات بافت های فرسوده ندارم؛ ازاین رو باید به سمت تولید مسكن حركت نماییم كه سالانه ۷۰۰ هزار مسكن تولید شود.
رضایی تصریح كرد: اگر رویكرد فعلی به ركود مسكن باقی بماند در آینده با افزایش جهشی قیمت مسكن مواجه خواهیم شد و علی رغم اینكه رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی بر تولید مسكن به وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد، اما اعتقادی به تولید مسكن نیست.
رئیس كمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینكه مداخله دولت در نظام مهندسی باید كاهش یابد، اظهار داشت: وقتی دخالت دولت در نظام مهندسی كاهش پیدا كرد و به این سازمان ها اختیارات داده شد باید از این سازمان ها مسئولیت پذیری را درخواست نمود و آنها هم باید پاسخگو باشند.
وی با اشاره به اینكه در سراسر كشور ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه تمام داریم، عنوان كرد: سالانه با اختصاص ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار حداقل ۲۰ سال طول خواهد كشید تا این پروژه ها به اتمام برسد.

1396/12/06
14:03:10
5.0 / 5
4531
تگهای خبر: بازسازی , پروژه , شهر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پلات