، اقتصاد ایران در سال ۹۶،

حجم كارها در وزارت كار سنگین است

حجم كارها در وزارت كار سنگین است

پلات: یك كارشناس وظیفه اصلی وزارت كار را تنظیم روابط كار دانست و اظهار داشت: بالا بودن حجم كارها در وزارت كار، یكی از علل عدم تحقق برنامه ها و سیاست های این وزارتخانه است.علی اكبر سیارمه در گفت وگو با ایسنا، عملكرد وزارت كار در سالی كه گذشت را مورد ارزیابی قرار داد و درباره تحقق اهداف و برنامه های این وزارتخانه، اظهار نمود: معتقدم وقتی تحت شرایط سیاسی به یكباره سه وزارتخانه را با هم ادغام می نماییم، طبعا كسی كه در راس امور قرار می گیرد، بیشترین فشار را تحمل می كند.

وی ادامه داد: وزارت كار از ادغام سه وزارتخانه تعاون، رفاه و امور اجتماعی تشكیل شده و در زمان ادغام این تفكر مطرح بود كه تعاون كار بوجود می آورد و كار به رفاه منجر می گردد.

این كارشناس بازار كار اضافه كرد: ممكن است ادغام وزارت كار از این جهت كه سه دستگاه بزرگ تحت اختیار وزیر آن قرار می گیرد راضی كننده باشد ولی وزیری كه از بدو ادغام مدیریت وزارتخانه را برعهده گرفته، هرقدر تلاش كند امكانپذیر نیست كه به همه اهداف و سیاست هایی كه در روز اول عرضه كرده است، دست یابد.

سیارمه تصریح كرد: در چنین دستگاه عریض و طویلی باید ببینیم چنددرصد برنامه هایی كه وزیر كار پیشنهاد كرده، محقق شده و چه میزان از طرح ها جنبه عملیاتی به خود گرفته است؟

وی متذكر شد: سقوط یك هواپیما یا آتش گرفتن یك كشتی به وزیر كار مربوط می شود، تنها به این دلیل كه كشتی به شركت شستا و شستا به سازمان تامین اجتماعی متعلق می باشد و شركت هواپیمایی به صندوق بازنشستگی كشور واگذار شده است.طبعا وزیری كه درگیر چنین مسایل حاشیه ای است آیا می تواند به كار اصلی خود كه روابط كار است بپرازد؟

این كارشناس بازار كار درعین حال مهمترین وظیفه وزارت كار را نظارت و برنامه ریزی در زمینه روابط كار میان كارگر و كارفرما دانست و اظهار داشت: حجم مسایل و كارها در وزارت كار بالا و سنگین است و باید به شكلی جداگانه دنبال شود. یكی از علل عدم تحقق برنامه ها و سیاست های وزارت كار این است كه حجم كار خارج از تعریفی است كه برای وزارت كار دیده شده است.

وی ادامه داد: در تمام دنیا صنعت پویای حمل و نقل اصلی ترین زیرساخت توسعه شناخته می شود. خیلی از كشورها دارای دو وزارت حمل و نقل هستند، نظیر هندوستان كه یك وزارتخانه حمل و نقل ریلی هم دارد و یا انگلیس كه اقتصاد آن خصوصی است، دریانوردی و اقتصاد دریا از گذشته برایش اهمیت داشته و در همین راستا وزارت دریاداری را تعریف كرده است ولی متاسفانه در كشور ما به اسم خصوصی سازی وزارتخانه ها ادغام می شوند بدون آنكه زیرساختهای خصوصی سازی به معنای واقعی شكل گرفته باشد.
1396/12/21
14:12:21
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: جت , حمل و نقل , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پلات