عبور آخوندی از خان پنجم رای اعتماد، سكان دار دادمان تغییر نكرد

عبور آخوندی از خان پنجم رای اعتماد، سكان دار دادمان تغییر نكرد

پلات: وزیر راه و شهرسازی باز هم توانست در صحن علنی مجلس از عملكرد و برنامه های خود دفاع كند و با دریافت رای اعتماد برای تداوم حضور در وزارت راه وشهرسازی، ركوردار رای اعتماد در بین وزرای دولت روحانی شود.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، وزیر راه و شهرسازی امروز برای پنجمین بار در صحت علنی مجلس حاضر شد تا از نمایندگان مردم رای اعتماد بگیرد.

داستان آخوندی و مجلس از مرداد ماه ۱۳۹۲ شروع شد. آخوندی در كابینه پیشنهادی دولت یازدهم بعنوان وزیر راه و شهرسازی پیشنهادی جای گرفته بود و سرانجام توانست با دریافت رای اعتماد از نمایندگان راه خویش را به ساختمان دادمان باز كند.

پس از آن وزیر راه و شهرسازی دو بار با نظر نمایندگان مجلس استیضاح شد. اولین بار در سال ۱۳۹۴ كه با افزایش اقبال نمایندگان و دریافت حدود ۷۰ درصد رای موافق به كار خود ادامه داد و بعد از آن در اسفند ماه سال قبل بار دیگر استیضاح آخوندی اعلام وصول شد و این دفعه هم با حدود ۷۰ رای به حضور خود در وزارت راه و شهرسازی ادامه داد.

وزیر راه كه در روز پایانی مرداد ماه امسال با نظر موافق ۷۲ درصد نمایندگان بار دیگر در كابینه دوازدهم هم بعنوان وزیر این وزارت خانه ستادی انتخاب شده بود، بار دیگر در اسفند ماه ۱۳۹۶ استیضاح شد و این دفعه هم با نظر موافق نمایندگان در سمت خود ابقا شد.

با به انتها رسیدن استیضاح امروز، آخوندی توانست برای پنجمین بار از نمایندگان رای اعتماد بگیرد تا بدین سان ركورد دار دریافت رای اعتماد از مجلس در بین وزرای دولت روحانی شود.
1396/12/22
22:10:56
5.0 / 5
4849
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پلات