رضایی خبر داد:

تدوین طرح تأمین مسكن اقشار ضعیف در مجلس، جلسات هفتگی با وزارت راه

تدوین طرح تأمین مسكن اقشار ضعیف در مجلس، جلسات هفتگی با وزارت راه

پلات: رئیس كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: برای تأمین مسكن دهك های پایین جامعه در حال تدوین طرحی با محوریت خانه دار كردن اقشار نیازمند هستیم.به گزارش پلات به نقل از خانه ملت، محمدرضا رضایی كوچی از تدوین طرحی در كمیسیون عمران مجلس با هدف تأمین مسكن اقشار ضعیف جامعه اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به نیاز سالانه كشور به تولید مسكن باید برنامه مشخصی برای این مورد در نظر گرفته شود.
رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینكه در سال های اخیر شرایط برای خانه دار شدن اقشار ضعیف جامعه سخت شده است، اضافه كرد: برای تأمین مسكن دهك های پایین جامعه كمیسیون عمران مجلس با همكاری مركز پژوهش ها در حال تدوین طرحی با محوریت خانه دار كردن اقشار نیازمند است.
نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، بابیان اینكه خیلی از اقشار جامعه توانایی سپرده گذاری در صندوق پس انداز یكم مسكن برای دریافت تسهیلات را ندارند، خاطرنشان كرد: برای رفع مشكلات پیش روی این قشر از جامعه در تلاش هستیم تأمین مسكن ارزان صورت بگیرد.
وی با اشاره به محورهای طرح مذكور، اضافه كرد: كاهش نرخ سود تسهیلات مسكن و افزایش دوره بازپرداخت وام مهم ترین محورهای طرح پیشنهادی مجلس در جهت خانه دار كردن اقشار ضعیف جامعه است.
رضایی كوچی ادامه داد: بی توجهی به انباشت تقاضا در بحث مسكن حباب فعلی نرخ ها را بوجود آورده ازاین رو غفلت از بازار مسكن دیگر به صلاح نیست.
رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همینطور از كوشش برای برگزاری جلسات هفتگی با مسئولان وزارت راه و شهرسازی اطلاع داد و اظهار داشت: معضلات پیش روی بازار مسكن باید در این هم اندیشی ها برطرف شود.
وی در انتها اظهار داشت: به صورت حتم در آینده نزدیك با استفاده از نظرات كارشناسان حوزه مسكن و وزیر راه و شهرسازی زمینه عملیاتی شدن طرح تأمین مسكن ارزان صورت خواهد گرفت.

1397/02/03
12:55:35
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: بازار مسكن , خانه , شهر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پلات