در همایش سیاست های توسعه مسكن در ایران؛

آخوندی حل مشكلات بازار مسكن را به بهبود اقتصاد كلان حواله داد

آخوندی حل مشكلات بازار مسكن را به بهبود اقتصاد كلان حواله داد

پلات: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در فضای كنونی نیاز به تغییر محیط اقتصاد كلان داریم تا بتوان برای بخش مسكن سیاست گذاری كرد.به گزارش پلات به نقل از صداو سیما، عباس آخوندی در همایش سیاست های توسعه مسكن در ایران، تصریح كرد: در شرایط محیطی كه بر اقتصاد ایران حاكم است بحث درباره سیاست های بخشی بسیار مشكل است و ارتباط بین سیاست های بخشی و سیاست های كلان بسیار اهمیت دارد.
وی با اشاره به اینكه برای سیاست گذاری بخشی ۴ مسئله وضعیت اقتصاد كلان، بحران اقتصاد رفاه، تغییر پارادایم در حوزه سیاست های مسكن شهرسازی و توانایی دولت برای اجرای سیاست گذاری ها مسائلی است كه باید مورد بحث قرار گیرد اظهار داشت: به عقیده اقتصاددانان وضع بی ثباتی بازار معلول عدم قطعیت در جامعه است و هیچ سمی مهلك تر از عدم قطعیت برای اقتصاد وجود ندارد.
وی اظهار داشت: در فضای كنونی نیاز به تغییر محیط اقتصاد كلان داریم تا بتوان برای بخش مسكن سیاست گذاری كرد.
آخوندی اضافه كرد: در حوزه مسكن بدون افزایش درآمد خانوارها هر حرف دیگری بی معنا است و پس از افزایش درآمد باید درآمد را با استفاده از پس انداز اهرام نماییم تا امكان خرید مسكن برای اشخاص وجود داشته باشد.
آخوندی افزود: اسكان غیر رسمی، بافت های حاشیه ای و بافت های فرسوده ناكارآمد معضلات اصلی حوزه مسكن می باشد كه در گذشته با طرحهایی مانند انبوه سازی، مسكن مهر و... این مشكلات برطرف نشده و هنوز با معضل ۱۹ میلیون بدمسكن مواجه هستیم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: باید به سمت بازآفرینی شهری برویم و از این مسئله فرار نكنیم كه حركت به این سمت نیازمند طراحی و اجرای سیاست های مالی توسعه مسكن و اقتصاد كلان است.

1397/07/08
10:30:27
5.0 / 5
4160
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پلات