وزیر راه و شهرسازی:

تیر نخست تحریم ها همواره به صنعت هوایی خورده است

تیر نخست تحریم ها همواره به صنعت هوایی خورده است

پلات: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه فعالیت و مدیریت در صنعت هوایی ایران یكی از دشوارترین حوزه های اقتصادی ایران به حساب می آید، اعلام نمود: این صنعت همواره اصلی ترین و ابتدایی ترین هدفی بوده كه از تحریم های خارجی صدمه دیده است.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، عباس آخوندی در مراسم افتتاح پروژه های فرودگاه مهرآباد اظهار نمود: صنعت هوایی ایران در طول تمام دهه های گذشته همواره شرایط خاصی داشته است. این صنعت باید با جدیدترین فناوری های روز دنیا خویش را به روز كند و هم نیاز دارد كه از تحریم ها دور مانده و با وجود تمام این فشارها كار خویش را ادامه دهد. از این رو آنچه در طول سال های گذشته اتفاق افتاده، نشان داده است كه مدیران این عرصه تا چه میزان فعالیت های خویش را با وجود تمام این دشواری ها به پیش برده اند.

وی با اشاره به اینكه وزارت راه و شهرسازی در دوره اخیر كوشیده پروژه های خویش را به شكل كاركردمحور تعریف كنند، توضیح داد: یكی از اشكالات عمده ای كه ما در طول سال های گذشته با آنها روبرو بوده ایم، بحث پروژه محوری خیلی از برنامه ها و هدف های اقتصادی بوده است. ما متاسفانه در بعضی حوزه ها پروژه زده شده ایم و بدون توجه به كاركرد طرح تنها طرح پروژه های مختلفی را كلید زده و افتتاح كرده ایم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: آنچه در طول سال های گذشته رخ داده، كوشش برای عبور از این نگاه غلط بوده و ما در این وزارتخانه هر طرحی را كه به مرحله اجرا رسانده ایم، از پیش كاركردهای آن و نتایج احتمالی اش را در نظر داشته ایم و با هدف گذاری دقیق به پیش برده ایم.

آخوندی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته در شركت فرودگاه ها برای توسعه فعالیت های هوانوردی كشور تصریح كرد: اینكه ما در برنامه های توسعه چه در نظر داریم، باید در نهایت با مشخص شدن كاركردهایش معلوم شود. ما یكی از اصلی ترین اولویت های خویش را به بحث تربیت و حفظ نیروهای انسانی اختصاص دادیم كه بنده معتقدم اصلی ترین ثروت و دارایی كشور به حساب می آید.

وی تصریح كرد: اگر ما بزرگترین پروژه ها را افتتاح نماییم اما نیروی انسانی متخصص برای بهره برداری از آنها وجود نداشته باشد، بطور قطع كشور با دشواری هایی مواجه می گردد. از این رو برنامه ها طوری اجرایی شده كه بعد از افتتاح نیروی انسانی همراهی كند تا در نهایت وضعیت خدمت رسانی و آبادانی كشور پیگیری شود.
1397/07/24
19:23:39
5.0 / 5
4428
تگهای خبر: پروژه , خانه , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پلات