عملیات اتصال خط آهن خرمشهر _بندر امام خمینی(ره) شروع شد

عملیات اتصال خط آهن خرمشهر _بندر امام خمینی(ره) شروع شد

به گزارش پلات خرمشهر_ كلنگ عملیات اتصال خط آهن خرمشهر _بندر امام خمینی(ره) با اجرای ۱۲۰ كیلومتر خط آهن با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد كشور به زمین زده شد.به گزارش پلات به نقل از مهر، ظهر امروز كلنگ فاز نخست اتصال خط آهن خرمشهر _بندر امام خمینی با اعتباری بالغ بر یك هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند در حاشیه كلنگ زنی این پروژه اظهار نمود: برای اجرای این پروژه ۱۲۰ كیلومتری معادل هشت هزار ریال اعتبار پیش بینی شده است.
اسماعیل زمانی با اشاره به اینكه در فاز نخست مقرر است هشت كیلومتر از طول مسیر ریلی از شلمچه به سمت سایت صنعتی خرمشهر اجرا شود، اضافه كرد: فاز نخست كار با اعتباری معادل ۱۷۰ میلیارد ریال و در مدت ۱۸ ماه اجرایی می گردد كه بعد از اتصال ریلی خط آهن خرمشهر به سایت صنعتی در ادامه به سمت سایت صنعتی آبادان و بعد از آن در جاده ماهشهر ادامه مسیر می دهد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند بر اهمیت اجرای این پروژه تصریح كرد و مسیر ریلی بوجود آمده به دنبال اتصال خط ریلی خرمشهر به بندر امام خمینی(ره) و در ادامه به بصره را كانال سوئز خشك خواند و توضیح داد: این پروژه یك پروژه ملی عظیم و اتفاق راهبردی بزرگ برای تجارت كالا در منطقه آزاد اروند است كه كریدور شرق به غرب آسیا شمرده می شود و منطقه آزاد اروند را به حوزه شرق مدیرانه متصل می سازد.
به گزارش پلات به نقل از مهر، این پروژه مقرر است در فاز نخست در مسافتی به طول هشت كیلومتر اجرایی شود.

1397/09/09
23:10:28
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: پروژه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پلات