معاون وزیر راه وشهرسازی:

قیمت مسكن در شهرهای جدید نصف دیگر شهرها است

قیمت مسكن در شهرهای جدید نصف دیگر شهرها است

به گزارش پلات معاون وزیر راه و شهرسازی تولید و عرضه ۲۰۰ هزار واحد مسكونی تا سال ۱۴۰۰ در شهرهای جدید را كمك به ایجاد تعادل در بازار مسكن دانست و اظهار داشت: متوسط قیمت مسكن در شهرهای جدید ۵۰ درصد كمتر از سایر شهرها است.به گزارش پلات به نقل از ایسنا، حبیب الله طاهر خانی درحاشیه بازدید وزیر راه وشهرسازی از شركت عمران شهرهای جدید اظهار نمود: متوسط قیمت مسكن در شهرهای جدید ۵۰ درصد كمتر از دیگر شهرها است. اگر عرضه مسكن به اندازه كافی باشد، بازار، خویش را هماهنگ می كند و قیمتها متعادل می گردد.

وی اضافه كرد: از ۲۰۰ هزار واحد مسكونی كه وظیفه داریم تا سال ۱۴۰۰ بسازیم، ساخت ۶۰ هزار واحد را امسال شروع كرده ایم.

او در تشریح این مدل اظهار داشت: زمین و پروانه ساختمانی آورده شركت عمران شهرهای جدید است و ساخت هم برعهده سازندگان قرار دارد؛ بدین ترتیب در ابتدای كار هزینه اضافی به سازندگان تحمیل نمی گردد و پس از تكمیل واحدها ۵۰ درصد سهم ما می گردد و ۵۰ درصد دیگر به سازنده تعلق می گیرد.

مدیر عامل شركت عمران شهرهای جدید با بیان این كه سازندگان در پیشرفت ۳۰ درصدی می توانند مبادرت به پیش فروش واحدها كنند اظهار داشت: پس از آماده شدن خانه ها بخشی از آنها را عرضه می نماییم و بخش دیگر را در چارچوب برنامه های حمایتی در اختیار وزارت راه وشهرسازی قرار می دهیم.

وی با اشاره به مذاكرات با بانك مسكن برای عرضه تسهیلات به سازندگان در چارچوب طرحهای مشاركتی اظهار داشت: با بانك مسكن صبحت كردیم كه تسهیلات با نرخ ۱۴ یا ۱۶ درصد به سازندگان پرداخت كند. البته نقدینگی در جامعه زیاد است و بنابراین خیلی از سازندگان نیازی به دریافت وام ندارند و می تواند در طرحهای ما سرمایه گذاری كنند.
1397/10/25
14:38:20
5.0 / 5
4280
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات