معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در كشور تا دو سال آینده

راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسكونی در كشور تا دو سال آینده

پلات: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بر طبق پیش بینی ها تا دو سال آینده 400 هزار واحد مسكونی در كشور راه اندازی خواهد شد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، علی نبیان دوشنبه شب اول بهمن در شورای مسكن خراسان جنوبی اظهار نمود: مسكن های مهر كه دارای پرونده حقوقی نیستند تا سال آینده به اتمام می رسند.
وی با اشاره به اینكه بر مبنای پیش بینی ها تا دو سال آینده 400 هزار واحد مسكونی راه اندازی خواهد شد، اظهار داشت: از این تعداد 100 هزار واحد مسكونی توسط بنیاد انقلاب اسلامی و 100 هزار واحد مسكونی در حوزه بازآفرینی شهری راه اندازی می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه 200 هزار واحد مسكونی هم در شهرهای جدید بوده كه در سطح كشور صورت می گیرد، اضافه كرد: همینطور در جهت انتقال پروژه صنوف آلاینده بیرجند به خارج شهر هم واگذاری اراضی در هیأت مدیره مصوب شده است.

نبیان به راه اندازی شهرك آی تی در بیرجند اشاره نمود و افزود: در صورت تامین زیرساخت ها برای شهرك آی تی، مجوزهای لازم برای زمین مورد نیاز راه اندازی شهرك صادر می شود.

وی خاطرنشان كرد: جلسات شورای مسكن باید به صورت مستمر باشد و درخواست ما در بازبینی طرح های جامع شهری این است كه زمینی در جهت انجام اقدامات مناسبی برای استان تهیه شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به خروج پادگان 04 بیرجند، تصریح كرد: خروج پادگان ها از داخل شهر هم یك تكلیف است كه مقام معظم رهبری در مناطق مختلف كشور این مجوز را صادر كردند.

نبیان اظهار نمود: باید برای خروج پادگان، سند مالكیت هم به نام دولت جمهوری اسلامی ایران باشد و پادگان بیرجند هم تا هفته آینده باید تعیین تكلیف شود.

وی ابراز امیدواری كرد: پروژه 798 واحدی مسكن مهر ارتش بیرجند غیر از 43 واحد مسكونی بزودی به بهره برداری برسد.

دبیر: زهرا حبیب پور


1397/11/02
21:15:36
5.0 / 5
4841
تگهای خبر: پروژه , شهر , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پلات