یك فعال حوزه كار مطرح كرد:

نگه داشتن شغل مهمتر از ایجاد آن است

نگه داشتن شغل مهمتر از ایجاد آن است

به گزارش پلات یك فعال حوزه كار حفظ و نگهداشتن اشتغال را مهمتر از ایجاد آن دانسته و می گوید: ردیف درآمدهای نفتی در بودجه های سالانه باید به سمت تولید و اشتغال برود.رحمت اله پورموسی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: برای آنكه هم اشتغال موجود را حفظ نماییم و هم فرصت های شغلی به وجود آوریم باید الزاماتی را مدنظر قرار بدهیم. یكی از این الزامات توجه به صنایع كوچك و زودبازده و پشتیبانی از بنگاه های خرد و كوچك است.

وی با تاكید بر پرهیز از ورود كالاهای مشابه داخل، اظهار داشت: با واردات كالا مخالف نیستیم بلكه واردات بی رویه را نمی پذیریم و معتقدیم كه از ورود كالاهای خارجی مشابه تولید داخل به كشور باید جلوگیری شود.

این فعال حوزه كار پشتیبانی از كارآفرینان و تولیدگران را خواهان شد و افزود: به اعتقاد من كارفرمایان خوش نام و خوش حساب باید شناسایی شوند و در اولویت پرداخت وام و تسهیلات قرار گیرند و دولت از كارآفرینان خلاق برای اجرای ایده هایشان دعوت كند.

پورموسی فراهم كردن بستر اشتغال در بخش تولیدات كشاورزی را پیشنهاد و اشاره كرد: با عنایت به رونق بخش كشاورزی می توانیم با مدیریت صحیح فرصت های شغلی جدیدی در این زمینه به وجود آوریم و به سمت كاهش نرخ بیكاری حركت نماییم.

وی با اشاره به اینكه درآمدهای نفتی در لایحه بودجه باید به سمت اشتغال سوق یابد، اشاره كرد: ما باید از اقتصاد نفتی خارج شویم چون اگر به نفت تكیه نماییم داستان تحریم و فشارهای خارجی همچنان تكرار می شود. امروز كشورهای دارای اقتصاد تك محصولی بیشتر در معرض تحریم قرار دارند و ضربه می خورند بنابراین تا جای ممكن باید منابع خویش را به سمت بخش های تولیدی ببریم و در كنار آن سرمایه های خارجی را جذب نماییم.

به گزارش پلات به نقل از ایسنا، در سال های اخیر خیلی از كارشناسان و فعالان اقتصادی، نسبت به رشد منفی اقتصاد ناشی از وابستگی به صادرات نفتی اخطار داده اند. در چشم انداز ۱۴۰۴ و بخش های مختلف اقتصاد مقاومتی بارها بر ضرورت توجه جدی بر صادرات غیرنفتی تاكید شده و راه خروج از اقتصاد تك محصولی، اتكا به تولید داخل و صادرات غیرنفتی عنوان شده است.1398/03/17
14:39:00
5.0 / 5
4791
تگهای خبر: تولید , كارفرما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پلات