معاون وزیر راه و شهرسازی:

امسال 11 بیمارستان در كشور افتتاح می شود

امسال 11 بیمارستان در كشور افتتاح می شود

پلات: معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح یازده بیمارستان در كشور تا اختتام امسال آگاهی داد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، محمد جعفر علیزاده در حاشیه افتتاح بیمارستان قدس پاوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: علاوه بر بیمارستان قدس پاوه كه امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم، سه بیمارستان دیگر آماده افتتاح بوده و ساخت هفت پروژه بیمارستانی دیگر در مراحل انتهایی قرار دارد كه همگی امسال به بهره برداری می رسند.
وی ادامه داد: ساخت این بیمارستان ها با وجود تنگناهای شدید مالی ناشی از تحریم صورت گرفته و اجازه ندادیم خللی در ساخت پروژه ها ایجاد شود.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان های اداری كشور درباره آغاز پروژه های بیمارستانی جدید در كشور نیز اظهار داشت: فعلا تمركز بر تكمیل پروژه های در دست ساخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به صرف اعتبار ۴۵ میلیارد تومانی برای ساخت بیمارستان پاوه اظهار داشت: مشكلات توپوگرافی قدری روند ساخت این پروژه را كند كرد. علیزاده اشاره ای هم به پروژه در حال ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی كرمانشاه داشت و اضافه كرد: با اتمام ساخت بیمارستان پاوه، تمركز ما بر ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی كرمانشاه خواهد بود.

وی با اشاره به جهش اعتبارات این پروژه امسال اظهار داشت: امسال بیشتر از ۶۲ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این پروژه اختصاص داده شده است. معاون وزیر راه اعتبار ساخت اسكلت بیمارستان را ۹۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه كرد: امیدواریم با اعتبارات امسال، این پروژه پیشرفت مطلوبی پیدا كند.

علیزاده اشاره كرد: در صورت تامین اعتبار مناسب این پروژه قاعدتا سه ساله به بهره برداری می رسد.

مسعود شریفی مدیركل راه و شهرسازی استان كرمانشاه نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت بیمارستان قدس پاوه در زیربنای ۸۶۰۰ مترمربع، اظهار داشت: برای ساخت این پروژه بیشتر از ۴۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: این بیمارستان در پنج طبقه راه اندازی شده و بخش های مختلف زنان، اطفال، جراحی و داخلی با عنایت به نیاز منطقه در آن لحاظ شده است.

منبع:

1398/05/12
17:27:40
5.0 / 5
5066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پلات