هشتگردی ها بزودی مترو دار می شوند

هشتگردی ها بزودی مترو دار می شوند

به گزارش پلات شمارش معكوس برای بهره برداری از خط ریلی گلشهر ـ هشتگرد شروع شده و طبق وعده تا آخر شهریورماه تست سرد این خط انجام می شود. طبق گمانه زنی ها با آغاز به كار مترو جمعیت ساوجبلاغ ۲۵ هزار نفر افزایش خواهد یافت.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، عملیات اجرایی پروژه خط ریلی گلشهر ـ هشتگرد مراحل پایانی خویش را طی می كند و مطابق زمان بندی بزودی تحویل شركت بهره برداری متروی تهران می شود. نهایتا شركت مترو بعد از انجام تست های لازم بر مبنای استاندارد و رفع نقصها احتمالی آنرا به بهره برداری گرم خواهد رساند.
پیشرفت بیشتر از ۹۰ درصدی مترو هشتگرد
پروژه مترو هشتگرد به پیشرفت بیشتر از ۹۰ درصد رسیده است. با عنایت به تخصیص اعتبار و تاكید محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی بر تسریع عملیات اجرایی، این پروژه مراحل نهایی را طی می كند. حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی هر هفته از این طرح بازدید به عمل می آورد. طاهرخانی از آخر عملیات اجرایی خط مترو گلشهر ـ هشتگرد تا آخر شهریور خبرداد و گفته است كه وزارت راه و شهرسازی بر مبنای وعده های داده شده تا آخر شهریورماه عملیات اجرایی مترو را به اتمام می رساند و شركت بهره برداری مترو تهران برای رفع نقصها احتمالی و ادامه كار وارد فرایند خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشكلات و موانع پیش روی مترو اظهار نمود: مشكلات، بدون ورود مستقیم شخص وزیر راه و شهرسازی تقریباً لاینحل یا مستلزم زمان زیادی بود. خوشبختانه با ورود بموقع اسلامی در مورد معارضین، تامین اعتبار، خرید تجهیزات تخصصی كه تولید داخل نداشتند و در اوج تحریم ها در كمترین زمان خریداری و وارد كشور شد و با تجهیز اكیپ های كاری مختلف در سرتاسر خط با فعالیت های شبانه روزی عملیات اجرایی مترو به نقطه پایانی نزدیك شده است.
طاهرخانی از پیمانكار مجموعه خواست با استفاده از ظرفیت ها و به كارگیری تمام امكانات نسبت به تسریع در انجام كارهای باقیمانده اقدام نماید.
گفته می شود اقدامات لازم برای خرید تجهیزات مترو هشتگرد صورت گرفته كه با نصب این تجهیزات و انجام سیگنالینگ، پروژه به بهره برداری می رسد. هم چنین از آغاز سال جاری تا كنون حدود ۱۲۰ میلیارد تومان از منابع داخلی شركت عمران شهرهای جدید برای مترو هشتگرد هزینه شده و به قول مسئولان از منابع دولتی تنها ۱۰ میلیارد تومان در چارچوب اسناد خزانه تخصیص پیدا كرده است.
بهمنی: جمعیت ساوجبلاغ با آغاز به كار مترو ۲۵ هزار نفر افزایش می یابد
مدتی قبل محمود بهمنی، نماینده ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس با اشاره به اینكه در تلاشیم متروی هشتگرد در شهریور به بهره برداری برسد، اظهار داشته بود: با آغاز به كار این مترو شاهد افزایش ۲۰ تا ۲۵ هزار نفری شهرستان ساوجبلاغ خواهیم بود كه این تعداد سرریز جمعیتی استان تهران و شهرستان كرج هستند.1398/06/27
14:31:56
5.0 / 5
4944
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پلات