وزیر راه و شهرسازی:

آزادراه باكو به رشت و اردبیل راه اندازی می شود

آزادراه باكو به رشت و اردبیل راه اندازی می شود

به گزارش پلات وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مقرر است اتوبان باكو-آستارا به رشت و اردبیل متصل شود.به گزارش پلات به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی درمورد دستاوردهای اجلاس كشورهای غیرمتعهد در كشور آذربایجان تصریح كرد: در حاشیه اجلاس كشورهای غیرمتعهد كه رئیس جمهوری ایران هم در آن حضور داشت، مذاكراتی با همتایان خود در آن كشورها داشته ایم.
وی اضافه كرد: به نظر می آید سطح ارتباطات ایران با كشور آذربایجان به بهترین سطح خود رسیده و این جزو پیشرفت های دیپلماسی كشور است. سطح تعاملات ارتقا یافته و تفاهمات و توافقات دو كشور در حیطه همكاریهای فضایی بهتر و صمیمی تر شده است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران در سه فصل با كشور آذربایجان گفت و گو كرد كه یكی از موارد مبحث تعاملات ریلی است كه آستارا ایران به كشور آذربایجان متصل شود. این مسیر تا رشت ادامه یافته و هم اكنون آنها خواستار تداوم این خط ریلی از رشت به آستارا هستند و اینكه سریع تر انجام گیرد.
وی افزود: در این زمینه روی ترمینالی به نام آستارا – آستارا كار شده بود كه بار تا آستارا ایران رسانده شود و از آنجا توسط قطارهای كشور آذربایجان حمل شود. در حاشیه ای اجلاس بر گسترش این ترمینال توافق شد كه یكی از پروژه های مشترك ما با كشور آذربایجان به شمار می آید.
محمد اسلامی در مورد دیگر پروژه های مشترك تصریح كرد: كشور آذربایجان یك اتوبان از باكو به آستارا راه اندازی كرده است كه به وسیله آن مسیری ۵ ساعته به ۲.۵ ساعت كاهش پیدا كرد. مقرر است این اتوبان به جاده اردبیل و رشت متصل شود و در راه آن برای ساخت یك پل روی رودخانه توافق شده و یكی از اقدامات مشترك دو كشور ساخت پل است.
وی اضافه كرد: در زمینه حجم تبادلات و همكاری ها با كشور آذربایجان، رشد قابل توجهی را شاهد می باشیم. حجم باری كه در آستارا جا به جا شده نسبت به سال قبل ۷۰ درصد رشد نشان داده است. در این اجلاس بر سر این سه مبحث توافق شده تا با سرعت بخشی، اقدامات گسترده تری بین دو كشور انجام گیرد.

1398/08/12
23:23:36
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: پروژه , خانه , شهر , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
پلات