خیز سوریه برای اتصال بندر امام خمینی به بندر لاذقیه در سواحل دریای مدیترانه

خیز سوریه برای اتصال بندر امام خمینی به بندر لاذقیه در سواحل دریای مدیترانه

به گزارش پلات یك روزنامه سوری به نقل از وزارت حمل و نقل این كشور اعلام نمود كه این وزارت درحال بررسی پروژه اتصال خط ریلی ایران و عراق و سوریه است.


به گزارش پلات به نقل از روزنامه الوطن، وزارت حمل و نقل سوریه اعلام نمود كه مسیر ریلی به طول ۱۴۲.۸ كیلومتر كه دیرالزور را از راه الطابیه به البوكمال متصل می كند با سرعت و با مشخصات فنی پیشرفته و بین المللی درحال راه اندازی است و این پروژه بخشی از محور حمل و نقل بین المللی غرب و شرق بنادر سوریه از راه حلب به عراق و ایران و همینطور كشورهای آسیای شرقی است كه از لحاظ ترانزیتی گذرگاهی استراتژیك برای سوریه و عراق به حساب می آید.
بر مبنای گزارشی كه وزارت حمل و نقل سوریه منتشر نموده است این وزارت در حال بررسی اتصال خط ریلی بندر امام خمینی در سواحل خلیج فارس به بندر لاذقیه در دریای مدیترانه است.
این وزارت اعلام نموده است كه در ابتدا خط ریلی ایران به عراق از راه شلمچه به بصره به طول 32 كیلومتر با سرمایه گذاری و حمایت ایران آغاز خواهد شد سپس خط ریلی شلمچه به بندر امام خمینی و خط ریلی بصره به لاذقیه وصل خواهد شد.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، قبل از این نشست هایی سه جانبه میان مقامات ایرانی، عراقی و سوری به منظور انجام این پروژه برگزار شده بود.
1398/08/14
10:21:47
5.0 / 5
4358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پلات