عملكرد فرا تر از حد انتظار بازار كار آمریكا

عملكرد فرا تر از حد انتظار بازار كار آمریكا

به گزارش پلات اشتغال زایی ماهانه در آمریكا به بالاترین سطح 10 ماه اخیر رسید.


به گزارش پلات به نقل از رویترز، اقتصاد آمریكا در شرایطی وارد یازدهمین سال رشد اقتصادی مثبت متوالی خود می شود كه عملكرد بازار این كشور در یكی از كم نظر ترین سطوح تاریخی خود قرار دارد. طبق اعلام وزارت كار این كشور، در ماه نوامبر ۲۶۶ هزار فرصت شغلی بوجود آمده است كه در طول ۱۰ ماه اخیر بی سابقه بوده است.
بخش بهداشت و درمان با اشتغال زایی برای ۶۰ هزار و ۲۰۰ نفر، بیشترین نقش را در ثبت این روند نیرومند داشته است و بخش تولید با ایجاد ۴۳ هزار فرصت شغلی در رده بعدی قرار دارد.
كریس لوو، كارشناس ارشد مسائل اقتصادی در موسسه " اف اچ ان فایننشیال" اظهار داشت: گزارش بسیار نیرومندی بود. شاهد افزایش محسوسی در سطح دستمزدها هم بودیم.
به عقیده بعضی از كارشنسان، استقامت بازار كار سبب خواهد شد دولت ترامپ دست بالاتر را در مذاكرات تجاری با چین داشته باشد. پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا گفته بود كه این كشور برای رسیدن به توافق تجاری با چین عجله ای ندارد و شاید رسیدن به توافق به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده موكول گردد.
اقتصاد آمریكا برای حفظ نرخ بیكاری در محدوده كنونی خود احتیاج به اشتغال زایی برای ۱۰۰ هزار نفر در هر ماه دارد. تا آخر نوامبر نرخ بیكاری بزرگ تیرن اقتصاد جهان با ۰.۱ درصد كاهش نسبت به ماه قبل به ۳.۵ درصد رسیده است كه از دسامبر ۱۹۶۹ تابحال بی سابقه بوده است.
طی این مدت نرخ مشاركت در بازار كار با ۰.۱ درصد كاهش به ۶۳.۲ درصد رسیده است. به صورت متوسط در بازه زمانی ۱۹۴۸ تا ۲۰۱۹، نرخ بیكاری آمریكا معادل ۵.۷۴ درصد بوده است كه بالاترین نرخ بیكاری مربوط به نوامبر ۱۹۸۲ با ۱۰.۸ درصد و كمترین نرخ بیكاری ثبت شده هم مربوط به می ۱۹۵۳ با ۲.۵ درصد بوده است.1398/09/16
23:53:12
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: تولید , دستمزد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پلات