رییس بنیاد مستضعفان خبر داد

آمادگی برای افتتاح آزادراه تهران – شمال

آمادگی برای افتتاح آزادراه تهران – شمال

به گزارش پلات رئیس بنیاد مستضعفان از آمادگی برای افتتاح قطعه نخست آزادراه تهران - شمال آگاهی داد و اظهار داشت: با استفاده از این آزادراه سالانه 84 میلیون لیتر در مصرف سوخت مردم صرفه جویی خواهد شد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، سید پرویز فتاح امروز (سه شنبه) در حاشیه بازدید از قطعه یك آزادراه تهران – شمال اظهار نمود: تا سال ۱۳۹۳ قطعه اول این آزادراه فقط ۱۷ درصد پیشرفت فیزیكی داشت كه امروز به نزدیك ۱۰۰ درصد رسیده و با اشتغال حدود ۵۰۰۰ نفری در این پروژه، قطعه یك آزادراه تهران – شمال در همین ماه افتتاح می گردد.
وی افزود: با بهره برداری از قطعه نخست این آزادراه كه طولی حدود ۳۲ كیلومتر دارد نه تنها در وقت و زمان سفر مردم صرفه جویی می شود بلكه حدود ۸۴ میلیون لیتر سالانه صرفه جویی مصرف سوخت اتفاق خواهد افتاد و هم اكنون این قطعه از نظر ابنیه به صورت ۱۰۰ درصد تكمیل شده و خط كشی، نصب علایم و روشنایی در حال اختتام است و هر زمان كه دولت آمادگی داشته باشد ما برای افتتاح و بهره برداری این قطعه از آزادراه آمادگی داریم.
رییس بنیاد مستضعفان اشاره كرد: از همین امروز اعلام كردیم پیمانكاران قطعه اول آزادراه تهران – شمال به قطعه دوم منتقل شوند تا تكمیل این بخش نیز با سرعت هرچه بیشتر صورت گیرد و ۵۰ درصد از اعتبار این قطعه كه معادل ۲۰۰۰ میلیارد تومان است توسط دولت تامین می شود و ۵۰ درصد دیگر نیز سهم بنیاد مستضعفان است.
فتاح افزود: ماشین های راهداری، اورژانس و سایر تجهیزات مورد نیاز در قطعه نخست مستقر می شوند و درصددیم دو پمپ بنزین موقت در راه تعبیه نماییم. همین طور ۵۰ درصد از سرمایه گذاری قطعه نخست آزادراه تهران – شمال از طرف بنیاد مستضعفان انجام شده و مقرر است قسمتی از آن بوسیله عوارض و بخش دیگر نیز بوسیله واگذاری زمین از طرف دولت به بنیاد مستضعفان بازگردد كه البته عواید حاصل از عوارض این آزادراه صرف محرومیت زدایی در مناطق محروم خواهد شد.
رییس بنیاد مستضعفان همین طور درباره تسویه با پیمانكاران این آزادراه اینگونه توضیح داد كه این تسویه بوسیله منابع مالی به صورت نقدی یا ملك صورت خواهد گرفت.
منبع:

1398/11/01
19:09:02
5.0 / 5
4172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پلات