در گزارش پلات مطرح شد

آغاز ساخت ۱۲ و نیم هزار واحد طرح ملی مسكن از طرف بنیاد مسكن

آغاز ساخت ۱۲ و نیم هزار واحد طرح ملی مسكن از طرف بنیاد مسكن

به گزارش پلات معاون مسكن شهری بنیاد مسكن اظهار داشت: این بنیاد ساخت 12 هزار و 500 واحد از 138 هزار واحد طرح ملی مسكن را آغاز نموده است.جواد حق شناس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نقش بنیاد مسكن در طرح اقدام ملی مسكن گفت: یكی از كارهای اخیر بنیاد مسكن در قالب برنامه های وزارت راه و شهرسازی، اجرای قسمتی از طرح ملی مسكن می باشد.
وی اضافه كرد: مسكن موضوع پیچیده ای است و صرفاً به ساخت و ساز محدود نمی گردد، بلكه بحث های مختلف اقتصادی، اجتماعی و اشتغال را دربرگرفته و پیشرانه اقتصاد كشور شمرده می شود.
معاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی درباره سهم این بنیاد از طرح ملی مسكن اظهار داشت: در ابتدا قرار بود بنیاد مسكن ۱۰۰ هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد را در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر راه اندازی كند.
وی افزود: اما در ادامه قرار شد راه اندازی ۳۸ هزار واحد دیگر در بعضی شهرها و بدون محدودیت جمعیتی نیز به بنیاد مسكن واگذار شود كه در این راستا، مقرر است تمامی پروژه های شهر مقدس قم و برخی از پروژه های طرح ملی مسكن در اصفهان و رشت و چند شهر دیگر نیز به بنیاد مسكن واگذار شود. بدین سبب امكان افزایش تعداد پروژه های مسكونی بنیاد مسكن وجود دارد.
حق شناس درباره اینكه تا كنون چه اقدامی درباب آغاز شدن پروژه ها از طرف بنیاد مسكن انجام شده، اظهار داشت: ساخت ۱۲ هزار ۶۰۰ واحد از ۱۳۸ هزار واحدی كه بر عهده بنیاد مسكن می باشد، شروع شده كه ۵ هزار و ۱۰۰ واحد از پروژه هایی است كه اراضی آنرا وزارت راه و شهرسازی در اختیار بنیاد قرار داده و ۷ هزار و ۵۰۰ واحد نیز از پروژه های در دست اقدام بنیاد است كه قرار شد به طرح اقدام ملی مسكن منتقل شود.
وی بابیان اینكه این طرح برای خانه دار شدن اقشار كم و میان درآمد است، اشاره كرد: تا كنون تعامل خوبی میان بانك عامل، وزارت راه و شهرسازی و دستگاه های تابعه و وزارت كشور برقرار بوده است.
حق شناس با تاكید بر اینكه بخش مهمی از پروژه ها با مشاركت مردم اجرا می شود، به باز شدن سامانه tem.mrud.ir از ۱۶ بهمن اشاره و اشاره كرد: از ۱۴ بهمن پیامك هایی برای بازگشت مردم به این سامانه و نحوه بارگذاری مدارك ارسال شده و به مردم اعلام نموده ایم تا هر چه سریع تر برای منتفع شدن از پروژه هایی كه ساخت آنها شروع شده، به سامانه مذكور بازگشت كنند.منبع:

1398/11/15
23:27:39
5.0 / 5
4171
تگهای خبر: پروژه , جت , خانه , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پلات