كرونا قیمت مسكن را كم كرد

كرونا قیمت مسكن را كم كرد

به گزارش پلات عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: وقتی رجوع و تقاضا برای خرید مسكن كاهش پیدا كند، بازار در یك وضعیت ركودی قرار می گیرد، در این شرایط قیمت مسكن كاسته می شود.به گزارش پلات به نقل از خانه ملت، شهاب نادری با اشاره به تاثیر منفی شیوع بیماری كرونا در تعطیلی بازارهای اقتصادی، اظهار داشت: در شرایط كنونی فعالیت خیلی از بازارهای اقتصادی همچون بازار مسكن به علت شیوع این بیماری عملاً متوقف شده و این مساله آثار گسترده ای را به دنبال داشته است.
عضو مجمع نمایندگان كردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط كنونی دستگاه ها به مردم سفارش می كنند كه برای مهار شیوع بیماری كرونا در خانه بمانند، این مساله تاثیر مستقیمی در كاهش رجوع مردم به مشاوران املاك و كاهش معاملات مسكن داشته است.
وی خاطرنشان كرد: این مورد واضح و مبرهن است كه وقتی رجوع و تقاضا برای خرید مسكن كاهش پیدا كند، بازار در یك وضعیت ركودی قرار می گیرد، در این شرایط قیمت مسكن كاسته می شود، چونكه فروشندگان برای تبدیل خانه به سرمایه، مشوق های مالی را ایجاد می كنند، همچون اینكه در چنین وضعیتی قیمت ها را پایین می آورند تا خریداران برای خرید ترغیب شوند.
نادری اظهار داشت: با عنایت به وضعیت كنونی بیماری كرونا در كشور، به نظر می آید كه این بیماری در ماه های ابتدایی سال جدید هم در كشور وجود داشته باشد، حال با روند نزولی قیمت مسكن، پیشبینی می شود كه روند كاهش قیمت مسكن در سال آینده سرعت بیشتری بگیرد.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: شرایط كنونی بهترین زمان است تا دولت با طراحی و تولید مسكن، بازار ملك و املاك را به سمت متعادل شدن هدایت كند، اساسا تحقق این شرایط هم به نفع خریداران و هم به نفع فروشندگان و سازندگان است، چونكه با منطقی شدن قیمت ها در بازار مسكن می توان به خروج این بخش از ركود و رونق گرفتن آن امید داشت.

1398/12/25
23:24:35
5.0 / 5
3590
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پلات