روحانی در مراسم افتتاح طرح های ملی وزارت راه

ایران و ایرانی از كوشش برای رسیدن به تعالی باز نمی ایستد

ایران و ایرانی از كوشش برای رسیدن به تعالی باز نمی ایستد

طرح های ملی وزارت راه در سه استان ایلام، البرز و مازندران بوسیله ویدئو كنفرانس با حضور رئیس جمهور راه اندازی شد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی طی سخنانی در مراسم افتتاح طرح های ملی وزارت راه در سه استان ایلام، البرز و مازندران بوسیله ویدئو کنفرانس اظهار نمود: امروز پیام ما به جهان این است که ایران و ایرانی از تلاش خود برای رسیدن به تعالی باز نمی ایستد و مسیر پیشرفت خودرا ادامه می دهد.
وی اضافه کرد: افتتاح ۱۱۴ کیلومتر راه آهن کرج به قزوین سبب می شود که هم مسیر میان این دو استان کوتاه شود و هم مردمی که به سمت رشت و گیلان می روند یا به سمت مشهد می روند می توانند از آن استفاده کنند.
روحانی با بیان این که «سفر کوتاه موجب صرفه جویی در سوخت و افزایش ایمنی می شود»، اشاره کرد: مسئله ریل از موضوعات مورد توجه دولت یازدهم و دوازدهم بوده است؛ چونکه هم مصرف سوخت را می کاهد و هم ایمنی بیشتری را خواهد داشت و امیدواریم تا آخر سال هم شاهد افتتاح های دیگری در راه آهن انزلی و تبریز باشیم.
رییس جمهور اظهار داشت: مردم ما در استان های مختلف می توانند مسافرت های ایمن تری داشته باشند و در کنار آن حمل بار نیز با هزینه کمتری رخ می دهد. همین طور واحدهای مسکونی و بزرگراه هایی که امروز راه اندازی شد نیز موجب خرسندی است.
وی با بیان این که «مسئله حمل و نقل یکی از مهمترین حقوق مردم ماست» اظهار نمود: امروز حمل و نقل مثل همیشه کار مهم و اساسی انجام می دهد و در شرایط کرونایی نیز این ویروس بخش حمل و نقل و گردشگری ما را بسیار تحت تأثیر قرار داده و تحرک ما در این بخش مهم می باشد. البته اصول بهداشتی را مردم ما در هر مسیری که انتخاب می کنند باید مورد توجه قرار دهند و این برای سلامتی خودشان است.
روحانی تصریح کرد: امروز فعالیت اقتصادی در شرایط کرونایی اهمیت بسیار دارد، هرچند شرایط مانند اوایل شیوع این ویروس نیست اما باید بدانیم که اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود ما نمی توانیم فعالیت اقتصادی که به معیشت مردم وابسته است را ادامه دهیم.
رییس جمهور افزود: در این مقطع زمانی که قرار گرفتیم مسئله مسکن جزو اولویت های دولت می باشد و البته این مسئله همیشه برای دولت ما مهم بوده است و همه طرح های نیمه کاره مسکن را تمام کردیم و تحویل مردم دادیم.
وی با بیان این که «مسکن جزو کالاهای اساسی زندگی مردم است»، اظهار داشت: مردم باید در یک محله ای بتوانند زیست کنند و فرزندان خودرا بزرگ کنند. باید مسکن مطمئنی برای آنها ساخته شود. این که چه اقداماتی باید صورت گیرد یکی از مواردی است که هم دولت و هم ستاد اقتصادی و هم شخص معاون اول که درباره قیمت مسکن و اجاره بها مسئول شده است، آنرا دنبال می کنند. امروز مردم ما با مشکلاتی دراین زمینه مواجهند و دولت در این وظیفه دارد اقدامات لازم را انجام دهد.
روحانی تصریح کرد: یک سری اقدامات است که در طولانی مدت جواب می دهد اما ضروری می باشد. زمین هایی که ما باید در اختیار مردم قرار دهیم و محدوده شهرها باید به مقدار لازم توسعه پیدا کند. وزارتخانه های دیگر یا حتی نیروهای مسلح باید زمین های مورد نیاز را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند تا بتوانند زمین را به قیمت مناسب و ارزان در اختیار کسانی قرار دهد که ساخت مسکن را بطور انبوه یا غیرانبوه انجام می دهند یا در اختیار مردمی قرار دهند که نیازمند خانه هستند؛ بدین سبب موضوع زمین مسئله اول ما است.
وی با بیان این که «مسئله مصالح ساختمانی به وزارت صمت مربوط می شود و مسئولیت آن بر دوش شان است»، اشاره کرد: قیمت ها در این مورد باید متناسب باشد تا مردم بتوانند صاحب مسکن شوند. همین طور اقدامات بانک ها برای ساخت و خرید مسکن اهمیت زیادی دارد و مقرراتی که ما امروز برای اجاره یا فروش مسکن داریم کافی نیست و این مقررات چه در قانون و چه مقررات دولت و بخشنامه ها باید با اصلاحاتی همراه شود تا فشار را از دوش مردم برداریم.
روحانی اشاره کرد: هم در زمینه حمل و نقل و هم مسکن که باید به قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد، امروز در هر دو زمینه افتتاح داشتیم و در هر دو زمینه پروژه های مهمی کلید خورد و یا آغاز عملیات اجرایی شد.
وی در آخر اظهار نمود: امیدوارم با اقداماتی که دولت انجام می دهد بتواند چارچوبی مقرر کند تا ۳۰ درصد مردمی که مستأجر هستند بتوانند با قیمت عادلانه زندگی خودشان را پیش ببرند امیدوارم خداوند به همه ما توفیق بدهد در راه جهش تولید قدم های بلندی را برداریم.1399/03/30
12:24:03
5.0 / 5
2413
تگهای خبر: پروژه , تولید , جت , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پلات