سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اعلام كرد

برخورد با متخلفان در اجرای قانون ماسك الزامی

برخورد با متخلفان در اجرای قانون ماسك الزامی

به گزارش پلات سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری اظهار داشت: تنها راهكار ادامه پروازهای مسافری تشدید اقدامات پیشگیرانه، رعایت پروتكل های بهداشتی و اجرای قانون استفاده از ماسك در همه جاست. بدین سبب اگر شركت های هواپیمایی، فرودگاه ها یا هر یك از زیرمجموعه های بخش هوایی در اجرای این قانون تعلل كنند با آنها برخورد می نماییم.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا با وجود اینکه رئیس جمهور در ابتدای این هفته در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد: استفاده از ماسک در محیط های عمومی و شلوغ باید الزامی باشد و چنانچه کسی بدون ماسک به دستگاه، نهاد و یا ارگانی برای دریافت خدمت مراجعه کرد، باید از او بخواهند ماسک داشته باشد و حتی باید از حضور کارمندان و کارکنان در ادارات و دستگاه ها در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده نکردن از ماسک جلوگیری شود، برخی تصاویر انتشار یافته در فضای مجازی نشان میدهد که مردم بدون ماسک در سالن های پرواز فرودگاه های کشور تجمع کرده اند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند.
رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: افرادی که ماسک نداشته باشند نمی توانند وارد فرودگاه ها شوند و هیچ سرویسی از طرف ایرلاین ها به آنها داده نمی گردد. البته این مسئله تنها منحصر به مسافران نیست و همه کسانی که برای بدرقه یا استقبال از مسافرین آمده اند نیز باید در محیط فرودگاه ها این سفارش را جدی بگیرند.
وی ادامه داد: تنها راهکار ادامه پروازهای مسافری تشدید اقدامات پیشگیرانه، رعایت کردن پروتکل های اجتماعی و استفاده از ماسک در تمامی اماکن و محل های در رابطه با فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت: در چندین مرحله از طرف فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی بر استفاده الزامی مسافران از ماسک نظارت می شود که می توان به ورودی فرودگاه ها تا کانترهای پرواز، گیت خروجی شرکت های هندلینگ و داخل هواپیماها اشاره نمود. همین طور از همه مردم می خواهیم از یکدیگر در این اماکن فاصله بگیرند و پروتکل های بهداشتی در زمینه پیش گیری از شیوع ویروس کرونا را جدی بگیرند.
جعفرزاده اعلام نمود: با وجود الزامی بودن ماسک و اینکه همه فرودگاه ها و ایرلاین ها امکان تهیه آنرا برای مردم فراهم نموده اند مشاهده می شود که گاهی به دلیلهای مختلف بعضی از مردم جهت استفاده از ماسک بهانه جویی می کنند اما اگر شرکت هواپیمایی یا هر زیرمجموعه ای دراین زمینه تعلل کند با مسببان آن برخورد قانونی می نماییم چونکه جدی نگرفتن پروتکل های بهداشتی پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا می تواند عوارضش گریبان گیر شرکت های هواپیمایی شود و به اقتصاد کشور لطمه بزند.
وی اشاره کرد: از همه مردم می خواهیم که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی سفارش شده توجه ویژه داشته باشند و اگر تخلفی را شاهد بودند بوسیله سایت سازمان هواپیمایی کشوری آنرا به ما گزارش کنند تا با متخلفان برخورد نماییم. چونکه کنترل شیوع این بیماری فقط با رعایت چند دستگاه اداری ممکن نیست و همه مردم در همه کشور باید این مسائل را جدی بگیرند.
منبع:

1399/04/19
15:43:46
5.0 / 5
2538
تگهای خبر: جت , سایت , سرویس , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پلات