نوبخت:

با رفع موانع راه اندازی بیمارستان ولیعصر اراك، تمام اعتبارات ساخت آن را متقبل می شوم

با رفع موانع راه اندازی بیمارستان ولیعصر اراك، تمام اعتبارات ساخت آن را متقبل می شوم

به گزارش پلات مركزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور اظهار داشت: با رفع موانع موجود در راه راه اندازی بیمارستان ولیعصر اراك و آمادگی برای اتمام كار تا خردادماه 1400، تمام اعتبارات لازم برای راه اندازی آناسفرا متقبل می شوم.


دکتر محمدباقر نوبخت در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی با اشاره به مصوبات و پروژه های سفر ریاست جمهوری بیان کرد: در مسافرت دولت به استان مرکزی ۴۹ پروژه با اعتباری بیش از ۹۳۲ میلیارد تومان تعیین شد که تا امروز برای این پروژه ها ۱۳۱۹ میلیارد تومان معادل ۱۴۲ درصد اعتبارات پرداخت شده است ولی هنوز بعضی از پروژه ها به افتتاح نرسیده است.
وی بیان کرد: طرح های باقی مانده از سفر ریاست جمهوری و دیگر پروژه ها که تا آخر سال قابلیت اتمام دارند در حدود ۱۳ پروژه است که می توان آنها را تا اختتام امسال یا حداکثر بهار ۱۴۰۰ به انتها رساند که مجموعه اعتبارات مورد نیاز آنها به ۵۵۰ میلیارد تومان می رسد.
نوبخت درباب پروژه ساخت بیمارستان ولیعصر اراک بیان کرد: اعلام می کنم و متعهد می شوم اگر موانع موجود در راه ساخت این پروژه رفع گردد و کار تا اختتام خردادماه سال آینده اجرایی شود تمامی اعتبارات مورد نیاز را متقبل شوم و امیدواریم تا اختتام دولت تدبیر و امید شاهد بهره برداری این پروژه باشیم.
وی افزود: ۲۵ طرح ویژه تولیدی در استان مدنظر است که اعتبار آنها شامل ۱۹۷۸ میلیارد تومان از منابع دولتی، تسهیلات بانکی و سهم آورده شخصی و ۱۸۰ میلیون دلار اعتبار ارزی است که برای ۶۷۵۹ نفر اشتغالزایی می کند و میزان بهره برداری از این پروژه ها ۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود. دولت نیز تابحال سهم ۲۰ درصدی خود در قبال این پروژه ها را پرداخت کرده و لازم است که استاندار مرکزی بر این پروژه ها نظارت داشته باشد.
نوبخت افزود: هزار واحد ویژه مددجویان کمیته امداد ساخته شده و امروز عملیات اجرایی دو هزار واحد مسکونی محرومان اغاز می شود که امیدواریم تا آخر عمر دولت دوازدهم تحویل مردم شوند.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا در این نشست تفاهم نامه طرح تامین مسکن محرومین استان مرکزی و تفاهم نامه توسعه و تجهیز ایستگاه های ماهواره و تقویت شبکه های استانی و کشور منعقد شد.
منبع:

1399/07/10
13:27:19
5.0 / 5
1405
تگهای خبر: پروژه , تولید , سفر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پلات