ساخت 100 هزار مسكن ملی برای محرومان

ساخت 100 هزار مسكن ملی برای محرومان

پلات: در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخت 100 هزار واحد در مناطق کم برخوردار عمدتا برای اقشار پایین برنامه ریزی شده که بر عهده ستاد اجرائی فرمان امام (ره) قرار دارد.


به گزارش پلات به نقل از ایسنا، طرح اقدام ملی مسکن در شقوق مختلف شامل ثبت نام، مشارکت، خودمالکی و تفاهم نامه با دستگاه های دولتی در حال اجراست. هدف اولیه طرح راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی بود که اجرای این پروژه در قالب های مختلف تعداد آنرا افزایش داده است.
با آنکه دولت اعلام نموده مسکن ملی برای اقشار متوسط به بالا طراحی شده، بخش قابل توجهی از این طرح که بر عهده بنیاد مسکن و ستاد اجرائی فرمان امام(ره) قرار دارد برای اقشار پایین و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر ایجاد می شود.
هم اکنون ساخت ۱۳۸ هزار واحد برعهده بنیاد مسکن قرار دارد که ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر و ۳۸ هزار واحد در سایر شهرها ایجاد می شود.
ستاد اجرائی فرمان امام(ره) نیز مبادرت به راه اندازی ۱۰۰ هزار واحد می کند که بنا بگفته محمد مخبر، رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (ره) عمده زمین های آن متعلق به ستاد است.
البته ستاد اجرائی راه اندازی ۶۰ هزار واحد در مناطق محروم و کم برخوردار را نیز در دستور کار خود دارد که مجموعه واحدهای در تعهد ستاد برای اقشار محروم را به ۱۶۰ هزار واحد می رساند.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه ۴۰۰ هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی ۱.۶میلیون نفر بوسیله سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که ۴۶۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. نخستین واحدها به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور راه اندازی شد. این پروژه بوسیله آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد که البته باتوجه به کیفیت سازه ها در مناطق مختلف، قیمت ها متفاوت خواهد بود. ثبت نام مراحل اول، دوم، سوم و چهارم به انتها رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله چهارم از ۱۸ دی ماه ۱۳۹۹ شروع شد و پنجشنبه (۲۵ دی ماه) به پایان رسید. اختتام بهمن ماه جواب استعلام متقاضیان اعلام می شود. در صورت خالی شدن ظرفیت یا تامین زمین، امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.
منبع:

1399/11/05
21:42:43
0.0 / 5
931
تگهای خبر: پروژه , ثبت نام , سازه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پلات