معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان:

خوشه فرش می تواند نیاز مالی بافندگان فرش را برطرف كند

خوشه فرش می تواند نیاز مالی بافندگان فرش را برطرف كند

به گزارش پلات لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: خوشه فرش می تواند نیاز مالی بافندگان فرش به صورت انسجام یافته را برطرف کند.


اسد عبدالهی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برای حل مشکل بازار تولیدکنندگان فرش نفیس و تابلو فرش ساختاری تحت عنوان خوشه فرش در لرستان تشکیل شده است.
وی با اعلان اینکه خوشه فرش می تواند نیاز مالی بافندگان فرش بصورت انسجام یافته را برطرف کند، بیان کرد: این خوشه همین طور می تواند در فروش و کیفیت فرش موثر باشد و از ابعاد مختلف این مساله را بررسی می کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اظهار داشت: با تهیه چارچوب خوشه فرش برخی از فرش بافان که نیاز مالی دارند می توانند از منابع بانکی استفاده کنند.
عبدالهی اضافه کرد: همین طور تفاهم نامه ای با بانک پاسارگاد کشور انجام شده و در مرحله اول بین ۵۰ تا ۶۰ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک عرضه شدند.
وی اظهار داشت: با ستاد اجرائی فرمان امام (ره) نیز تفاهم نامه ای امضا شده که استاد کاران تبریزی برای آموزش به لرستان بیایند و همین طور مواد اولیه را در اختیار بافندگان قرار داده و تضمین شده خرید کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان بیان کرد: وام پرداختی برای هر بافنده فرش حدود ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
به گزارش پلات به نقل از ایسنا، ۲۳ هزار بافنده فرش در لرستان فعالیت دارند و سالانه بیش از ۱۳ هزار مترمربع فرش دستباف تولید می کنند.
1399/12/02
20:37:54
0.0 / 5
624
تگهای خبر: آموزش , تولید , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پلات