معاون سازمان بنادر خبر داد

تصویب مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی

تصویب مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی

معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر و دریانوردی از تدوین ابلاغ و اجرای شیوه نامه هدایت و نظارت پروژه های تجهیزاتی و اتمام و تصویب مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی اطلاع داد.به گزارش پلات به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا اله یار در تشریح اقدامات شاخص معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان از راهبری بیشتر از ۳۷۶ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۹.۳۰۰ میلیارد ریال امسال اطلاع داد.
وی اظهار داشت: پیشرفت بیشتر از ۸۰ درصدی و ارتقای سامانه های اعلام و اطفای حریق بنادر بازرگانی و بنادر کوچک از اقداماتی است که در سال ۹۹ دنبال شده است.
وی اضافه کرد: دریافت گواهینامه استاندارد مدیریت مصرف انرژی ایزو ۵۰۰۰۱ در بنادر انزلی، امام خمینی (ره)، شهید رجایی، نوشهر و امیرآباد، از فعالیتهای مهمی است که امسال انجام شده است.
عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی در مورد اقدامات انجام شده در بخش تجهیزات ضمن اشاره به تدوین ابلاغ و اجرای شیوه نامه هدایت و نظارت پروژه های تجهیزاتی، عنوان کرد: تحویل یک فروند بارج مقابله با آلودگی، خارج سازی مغروقه اس ال- استار، حویل شناور دریاپاک۱ و تکمیل آغاز به حمل لایروب های هاپرساکشن ۴۰۰۰ متر مکعبی تا آخر سال، از اهم اقدامات تجهیزاتی به شمار می آید.
وی درباره رویکردها و کارهای انجام شده توسعه ای در حوزه سواحل و بنادر از اتمام و تصویب مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی ۱۱ بندر اصلی اطلاع داد و اضافه کرد: اتمام طرح تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر، شروع مطالعات سیستان و بلوچستان، تکمیل پروژه پایش و شبیه سازی سواحل خوزستان و همینطور انجام هیدروگرافی ۵۰ بندر اصلی و فرعی و منطقه از دیگر کارهای است که در بخش سواحل و بنادر انجام شده است.
اله یار در مورد اقدامات انجام شده در بخش گردشگری دریایی از بازسازی ترمینال مسافری آبادان، بهسازی بازوی غربی موج شکن بندر انزلی و اجرای ۵۰ درصدی طرح توسعه بندر مسافری چمخاله اطلاع داد.
معاون مهندسی و توسعه امور زیر بنایی سازمان بنادر درباره طرح توسعه سواحل مکران، به تکمیل فاز اول طرح توسعه شهید بهشتی چابهار، شروع عملیات اجرایی راه اندازی سیلوی ۱۰۰ هزار تنی غلات و شروع عملیات راه اندازی کریدور لجستیکی بندر شهید بهشتی چابهار اشاره نمود.


منبع:

1399/12/05
18:47:15
0.0 / 5
640
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پلات